Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Nie możemy zrzucać winy na brak zgrania

Michał Potera: Nie możemy zrzucać winy na brak zgrania

Olsztyński AZS na inaugurację PlusLigi przegrał z Treflem 1:3. - Mam nadzieję, że mecz z Transferem zakończy się pozytywnym wynikiem. Lepszym niżeli ten niedzielny mecz - mówi Michał Potera, libero akademików z Olsztyna.

Inauguracja PlusLigi za wami, niestety nie tak, jak byście tego chcieli. Nie tak wyobrażaliście sobie pierwszy mecz sezonu…

Michał Potera:Jestem lekko zdenerwowany, żeby nie powiedzieć wkurzony, że nie wyszedł nam ten ostatni set. Był do wyciągnięcia i był on w zasięgu ręki, ale przez szkolne błędy, które nie powinny się pojawiać, oddaliśmy seta zespołowi z Gdańska. Niestety, trzy punkty zostawiliśmy w Gdańsku. Pierwsze partie rozgrywały się w zasadzie bez historii… Pretensje możemy mieć wyłącznie do siebie. Głównie za ten ostatni set – bardzo go szkoda…

Zarówno wy, jak i Trefl Gdańsk to dwie całkowicie przemeblowane ekipy. Trudno było obstawiać wynik przed meczem, bo nie wiadomo było, na co stać zarówno jedną, jak i drugą stronę. Tak naprawdę po tym spotkaniu również ciężko chyba cokolwiek typować na dalsze spotkania?

Chcieliśmy przywieźć do Olsztyna całą pulę, bo wiemy, że jesteśmy do tego zdolni. Nie udało się i mamy zero punktów po pierwszej kolejce. Następny mecz gramy z Bydgoszczą i mamy tydzień, aby popracować nad tymi problemami, które się przydarzyły nam na boisku. Mam nadzieję, że mecz z Transferem zakończy się pozytywnym wynikiem. Lepszym niżeli ten niedzielny.

Mówiąc o tych problemach, myślisz jeszcze o braku zgrania drużyny?

Trenujemy ze sobą dwa miesiące i nie możemy zrzucać winy na brak zgrania. Oczywiście jesteśmy nową drużyną i na pewno nie wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. W końcówce czwartego seta było jednak tyle nerwów… poczuliśmy tę szansę, że może jednak się uda wygrać tego seta i zdobyć chociaż jeden punkt. Może stąd te nerwy? Nie wiem. Musimy na chłodno i na spokojnie przemyśleć, co było przyczyną porażki.

Autor: Mariusz Kraszewski

źródło: indykpolazs.pl