Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Karol Kłos: Każdego dnia wracam do tych chwil

Karol Kłos: Każdego dnia wracam do tych chwil

fot. Izabela Kornas

- Te chwile będę miał w pamięci do końca życia i tego mi już nikt nie zabierze - wspomina złoty medal na mistrzostwach świata i tytuł najlepszego blokującego imprezy Karol Kłos, który po krótkiej przerwie wraca do gry i zapewnia walkę o kolejne trofea.

Na kilka miesięcy przed mundialem Karol Kłos mówił, że jego marzeniem jest znaleźć się w kadrze na ten turniej. Życie ułożyło taki scenariusz, że był jednym z głównym aktorów na najważniejszej scenie mistrzostw. – Udało się grać w tym składzie od początku do końca, bo dużo czasu spędziłem na tym boisku. To też mnie cieszy, bo miałem ogromny wkład w ten sukces. Kosztowało mnie to dużo sił i odczułem to, bo po mistrzostwach się rozchorowałem. Przez te trzy tygodnie był ogromny stres i mobilizacja. Wszystkie siły i pokłady energii wyczerpywały się już w finale. Ledwo już chodziliśmy, ale walczyliśmy do końca, bo wiedzieliśmy, że taka okazja może się już nie powtórzyć. Wspaniały wynik i nikt mi już tego nie odbierze. Ogromnie się z tego cieszę. Każdego dnia, kiedy wstaję rano, to myślę o tym i wracam myślami do tego, co się stało. To już jednak za nami. Teraz liczy się liga i kolejne cele do zdobycia. Mam nadzieję, że uda mi się odbudować i będę się dobrze prezentował w lidze – podkreśla środkowy bełchatowian.

Czy pamięta, co się działo w jego głowie po ostatniej piłce finałowego meczu z Brazylią? – Przyznam, że nie wiedziałem, jak się zachować. Jak oglądałem powtórki, to widziałem, że stałem po środku boiska jak słup. Wszyscy biegali i tylko czekałem, aż mnie ktoś po prostu przytuli (śmiech).

Szansa na kolejne trofeum, tym razem klubowe, pojawi się już w środę. PGE Skra zagra w Poznaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o Superpuchar Polski.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved