Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jovana Brakocević zrezygnowała z gry w reprezentacji

Jovana Brakocević zrezygnowała z gry w reprezentacji

fot. archiwum

Serbki z pewnością nie zaliczą do udanych występu we włoskich MŚ. Podopieczne Zorana Terzicia zakończyły już turniej (na 7. miejscu), chociaż mierzyły w medal. - To dla nas lekcja na przyszłość - mówi Jovana Brakocević.

Gwiazda serbskiej drużyny nie ukrywała swojego rozczarowania wynikiem w mistrzostwach świata. Typowane jako kandydatki do medalu Serbki zawiodły i turniej zakończyły na 7. miejscu. – To dla nas lekcja na przyszłość, choć dałyśmy z siebie naprawdę wszystko – twierdzi 26-letnia siatkarka, która zadeklarowała odejście z kadry. – Jestem zmęczona grą w drużynie narodowej, to był mój ostatni turniej w barwach reprezentacji Serbii. Dla mnie to wieki honor i zaszczyt grać dla swojego kraju, ale tu chodzi o coś innego – mówi tajemniczo zawodniczka.

Atakująca przed sezonem zamieniła Vakifbank Stambuł na Azeryol Baku. Trener Zoran Terzić oszczędzał ją w World Grand Prix, również z powodu urazu. Jak uważa sama zainteresowana, teraz była w stanie pomóc zespołowi. – Nie jestem całkowicie zdrowa, ale byłam gotowa pomóc drużynie, mogłam grać. Moje ramię nie boli, trzeba więc zapytać trenera, dlaczego na mnie nie stawiał – tłumaczy Brakocević. Rzeczywiście, szkoleniowiec Serbek w turnieju stawiał na młodziutką, 17-letnią Tijanę Bosković. – Bosković grała więcej, bo była lepiej przygotowana do turnieju. To jest powód jej gry w mistrzostwach świata – uważa Terzić, który znany jest ze zdecydowanych decyzji w sprawie reprezentacji. Trudno więc przypuszczać, by Jovana Brakocević zagrała jeszcze u obecnego szkoleniowca ekipy z Serbii.

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved