Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Poważna kontuzja Doroty Medyńskiej, Budowlani szukają libero

Poważna kontuzja Doroty Medyńskiej, Budowlani szukają libero

fot. Bogusław Krośkiewicz

Potwierdził się najgorszy scenariusz odnośnie kontuzji Doroty Medyńskiej, libero Budowlanych Łódź. Siatkarka ma zerwane więzadła krzyżowe i w tym sezonie ciężko będzie jej wrócić na boisko. W ostatnim sparingu na tej pozycji próbowana była Martyna Grajber.

Dorota Medyńska kontuzji nabawiła się podczas jednego ze spotkań towarzyskich przed sezonem. Podczas meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zeszła z boiska z bólem kolana. Informacja o diagnozie siatkarki była trzymana w tajemnicy, choć nieoficjalnie mówiło się, że libero Budowlanych ma naderwane lub zerwane więzadła krzyżowe. To właśnie dlatego w ostatnim sparingu przed sezonem w sobotę zastąpiła ją Martyna Grajber, nominalna przyjmująca. Medyńska zaś oglądała mecz z trybun.

Utalentowana libero, która była sporym wzmocnieniem Budowlanych przed nowym sezonem, niestety będzie pauzowała przez większość sezonu. Po konsultacji u trzech lekarzy wiemy już, co dolega siatkarce. – Potwierdziła się najgorsza z możliwych diagnoz. Dorota ma zerwane więzadła krzyżowe – informuje Marcin Chudzik, prezes Budowlanych. – Do gry wróci najwcześniej na play-off. To bardzo pechowa kontuzja, która rzadko zdarza się u zawodniczek na pozycji libero. W pierwszych meczach prawdopodobnie zastąpi ją więc Martyna Grajber, a my będziemy szukali nowej libero.

W sobotnim sparingu z BKS-em Bielsko-Biała na pozycji libero zagrała Grajber. –  Mogło być dużo lepiej – mówi zawodniczka. – Moja gra była szarpana, bo to dopiero pierwsze wejścia na tę pozycję w tym sezonie. W ubiegłym grałam dwa mecze pod nieobecność Agaty Durajczyk i to nie z byle kim, bo z Atomem Treflem Sopot. Zostałam rzucona na głęboką wodę, bo wiadomo, jaką zagrywkę mają zawodniczki z Trójmiasta. Ja dobrze czuję się na tej pozycji i mogę na niej śmiało grać.W przypadku gry Grajber na libero, drużyna traci młodą przyjmującą w ataku. A trzeba przyznać, że zawodniczka z sezonu na sezon w tym elemencie radzi sobie coraz lepiej. W innych meczach przygotowawczych prezentowała wysoką formę w ataku. – Mogę być zadowolona z dotychczasowej gry w ataku – potwierdza Grajber. –Trener bardziej mi zaufał i rozegrałam więcej meczów. W miarę to wykorzystałam i z dobrej strony pokazałam się też w ataku. Wszyscy wiedzą jednak, jaka jest sytuacja w naszym klubie. Dorota jest kontuzjowana i ktoś musi ją zastąpić. Na libero zagrałam z konieczności, ale nie bronię się przed tą pozycją.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved