Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Kolejka z dobrą passą przyjezdnych

Młoda Liga: Kolejka z dobrą passą przyjezdnych

W 2. kolejce rozgrywek Młodej Ligi lepiej prezentowali się goście, atut własnej hali wykorzystali tylko siatkarze Transferu Bydgoszcz 3:0 pokonując Effector Kielce. Najwięcej emocji było jednak w Lubinie, gdzie młoda Resovia wygrała dopiero po tie-breaku.

Po falstarcie w pierwszej kolejce rozgrywek i przegranej z Resovią stawiający pierwsze kroki w Młodej Lidze będzinianie mieli okazję się odkuć. W starciu z akademikami z Częstochowy podopieczni Adriana Pawłowskiego zaprezentowali się lepiej we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. 10 asów serwisowych i 12 punktowych bloków to imponujący bilans młodych będzinian. Wyjątkową czujność w bloku zachował Daniel Kmita (5 oczek), kolejnymi atakami najwięcej problemów rywalom sprawiał Daniel Zych, zdobywca 16 oczek w meczu. Częstochowianie co prawda zaczęli nieźle, wygrywając w pierwszym secie 25:20, jednak przy problemach akademików z przyjęciem, przejęcie kontroli nad meczem przez gości nie było szczególnie trudne. Wyróżnienie dla MVP spotkania otrzymał rozgrywający Banimexu Będzin – Mateusz Wikło.

AZS Częstochowa – MKS Banimex Będzin 1:3
(25:20, 18:25, 22:25, 19:25)

Grający przed własną publicznością bydgoszczanie wykorzystali atut własnej hali. Co ciekawe, Transfer Bydgoszcz był jedynym z gospodarzy 2. kolejki, schodzącym z boiska zwycięsko. Sytuacji rywalom nie utrudniali szczególnie kielczanie, oddając siatkarzom z Bydgoszczy aż 32 oczka po niewymuszonych błędach własnych. Dla porównania bydgoszczanie mylili się 15-krotnie. Już pierwszy set zapowiadał dominację miejscowych, po niespełna kwadransie przy wyniku 25:8 podopieczni Tomasza Zaczka dali sygnał rywalom, że o wywiezienie punktów z Bydgoszczy będą musieli bardziej się postarać. W kolejnych setach goście zaprezentowali się nieco lepiej, jednak ani przez chwilę nie stanowili zagrożenia dla młodzieży Transferu Bydgoszcz, która wygrała 3:0. Wyróżnienie indywidualne przyznano rozgrywającemu miejscowych – Bartłomiejowi Doroszowi.

Transfer Bydgoszcz – Effector Kielce 3:0
(25:8, 25:17, 25:13)

O meczu błędów można mówić także w przypadku kolejnego starcia. Podejmujący akademików z Olsztyna Czarni Radom na przestrzeni trzysetowego meczu oddali rywalom bezpośrednio 34 oczka, przy blisko połowie błędów mniej po stronie gości. Najbardziej wyrównanym fragmentem był pierwszy set, w którym gospodarze byli wyjątkowo blisko rywala w końcówce seta. Ostatecznie jednak więcej koncentracji zachowali akademicy, w kolejnych setach nie zostawiając rywalom złudzeń. Z dobrej strony zaprezentował się blok AZS-u Olsztyn, przy 2 oczkach Czarnych Radom w tym elemencie olsztynianie powstrzymywali rywali na siatce 8-krotnie. Atutem akademików był rozkład sił w ataku, z dobrej strony pokazał się duet Leszek Wójcik/Kamil Guzewicz, zdobywcy odpowiednio 12 i 11 oczek. Drugi z nich, utrzymujący 53% efektywności, zakończył mecz z tytułem MVP spotkania.

RCS Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(20:25, 20:25, 18:25)

Mecz z wyraźnym liderem – tak można powiedzieć o spotkaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Bielsku-Białej. Kędzierzynianie w trudnych chwilach mogli liczyć na Krzysztofa Zapłackiego, a wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przyjmujący młodej ZAKSY nie zawodził. Atakujący z imponującą, 73-procentową skutecznością, zdobywca 20 oczek przyćmił rywali. Po bielskiej stronie siatki żaden z zawodników nie przekroczył progu 10 oczek, podczas gdy w ZAKSIE swojego lidera dzielnie wspierał Piotr Nowakowski. Po efektownej wygranej 3:0 podopieczni trenera Dembończyka utrzymali swoje wysokie drugie miejsce w klasyfikacji na starcie rozgrywek.

BBTS ATH Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(19:25, 21:25, 17:25)

Brązowy medalista z ubiegłego sezonu zachował dobrą dyspozycję sprzed kilku miesięcy. W konfrontacji z młodą Skrą Bełchatów gdańszczanie zaprezentowali stabilną grę, wygrywając każdą partię w identycznym wymiarze, po 25:14. Obok bloku, będącego mocnym punktem przyjezdnych, goście imponowali skutecznością serwisu. Rozbijając rywali, gdańszczanie zanotowali 8 asów serwisowych. Najwięcej problemów przyjmującym rywalom sprawili Jakub Lewandowski i Mateusz Linda. Tytuł najlepszego zawodnika meczu trafił jednak do lidera Trefla w ataku, utrzymujący 69% skuteczności Igor Dobiszewski zdobył dla swojej drużyny 13 punktów.

PGE Skra Bełchatów – LOTOS Trefl Gdańsk 0:3
(14:25, 14:25, 14:25)

Jedyny pięciosetowy mecz kolejki rozegrano w Lubinie, gdzie ambitnie walczący beniaminek rozgrywek stawił czoła finalistom ubiegłego sezonu. Po pierwszym przegranym secie, lubinianie podnieśli się i wygrali kolejną partię. Zmienność sytuacji jak w kalejdoskopie doprowadziła do tie-breaka. Decydujący set także obfitował w emocje, dopiero w grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowali młodzi rzeszowianie, wygrywając 19:17. Spora w tym zasługa Dominika Depowskiego. Mimo iż był najbardziej obciążony przez rywali w przyjęciu serwisu, Depowski imponował skutecznością na siatce, a jego indywidualny dorobek 25 oczek musiał robić wrażenie. Równie dobrze zaprezentował się zdobywca 19 oczek – Mateusz Jóźwik, będący dużym wsparciem dla swojego lidera. Tytuł MVP trafił jednak do innego z rzeszowian, występującego w tym meczu w roli asa z rękawa – Michała Marszałka.

Cuprum Lubin – ASSECO Resovia Rzeszów 2:3
(19:25, 25:21, 25:27, 25:21, 17:19)

W ostatnim meczu 2. kolejki Młodej Ligi siatkarze z Jastrzębia-Zdroju wywieźli komplet punktów ze stolicy. Po pierwszym secie, rozstrzyganym na przewagi i wygranym przez gości 26:24, kolejne partie były mniej zacięte. Stołeczni mieli spore problemy z przebiciem się przez blok rywali, co przypłacili przegraną w kolejnych partiach. Sytuacji miejscowych nie ratowały nawet rotacje w składzie. Po tym spotkaniu wyróżnienie MVP trafiło do kolejnego z młodych rozgrywających – zawodnika gości – Radosława Gila.

AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 0:3
(24:26, 16:25, 17:25)