Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > D. Kwapisiewicz: Większość z nich nie udźwignęło ciężaru

D. Kwapisiewicz: Większość z nich nie udźwignęło ciężaru

fot. archiwum

Dąbrowska drużyna przeszła prawdziwą rewolucję kadrową. Inauguracja Orlen Ligi odbyła się jednak po myśli MKS-u, który pewnie pokonał Naftę 3:0. Pilanki w żadnym secie nie zdobyły więcej niż 19 punktów, co świadczy o dużej różnicy dzielącej zespoły.

Pilanki w pierwszym secie popełniły bardzo dużą ilość błędów własnych i te pomyłki bardzo drogo je kosztowały. – Zagraliśmy bardzo słabo, nasze błędy własne były przyczyną naszej porażki i miały wpływ na naszą postawę na boisku. Zawodniczki nie zaprezentowały nawet w 50% tego, co pokazują na treningach. Myślę, że większość z nich nie udźwignęła ciężaru gry w Orlen Lidze, dla niektórych gra w tej klasie była debiutem. Przed meczem motywowałem drużynę, chciałem, aby wypadły jak najlepiej w tym meczu, być może trema oraz nerwy były przyczyną porażki i naszej słabej postawy – podsumował spotkanie trener PGNiG Nafty Piła Dominik Kwapisiewicz. Dobrze znana w Dąbrowie Górniczej kapitan pilanek Marzena Wilczyńska w żaden sposób nie próbowała tłumaczyć porażki swojej drużyny. – Ekipa z Dąbrowy Górniczej wylała na nas kubeł zimnej wody. Popełniłyśmy zbyt wiele błędów i w nasze poczynania wdarł się chaos, było to przyczyną naszej przegranej w tym spotkaniu. Wiemy nad czym mamy pracować – powiedziała kapitan pilskiej ekipy.

Miejscowy szkoleniowiec był zadowolony z osiągniętego rezultatu. – Był to dla nas ważny mecz, ponieważ inaugurowaliśmy sezon 2014/2015, wszystkim towarzyszyła trema, nie wiadomo czego mogliśmy się spodziewać. Zaprezentowaliśmy się w tym meczu dobrze w każdym elemencie. Cieszy mnie postawa całej drużyny i chcemy w następnych meczach grać jeszcze lepiej. W meczu przeciwko pilskiej ekipie pokazaliśmy to wszystko, co wychodzi nam najlepiej na treningach. Sezon jest bardzo długi i jestem pewien, że nasi rywale będą się rozwijać w jego trakcie – przyznał trener Juan Manuel Serramalera. Zadowolona z postawy swoich koleżanek była środkowa Eleonora Dziękiewicz. Dobrze zagrałyśmy w przyjęciu, taka gra pozwoliła nam na dobre rozegranie. Zagrałyśmy to. co trenujemy na co dzień – stwierdziła zawodniczka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved