Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Karpaty grają dalej, czekając na przeciwnika

PP: Karpaty grają dalej, czekając na przeciwnika

Dwa zespoły są już pewne udziału w II rundzie Pucharu Polski kobiet. Obok Budowlanych Toruń, którzy trafili na wolny los, na rywala czekają Karpaty Krosno. Zespół Dominika Stanisławczyka w trzech seta wygrał z SMS-em PZPS-em Szczyrk.

Uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku po raz kolejny musiały wejść z boiska przy Bursaki na tarczy. Jednak w porównaniu do wczorajszego spotkania, w którym nie miały żadnych argumentów, aby przeciwstawić się drużynie z Podkarpacia, w meczu pucharowym zagrały zdecydowanie lepiej. Pojedynek w Pucharze Polski zaplanowano w niedzielę w samo południe i tak jak poprzedniego dnia, tak i tym razem ekipa Dominika Stanisławczyka zbudowała kilkupunktową przewagę, kontrolując wydarzenia na boisku do końca seta, którego wysoko wygrała do 15. Po zmianie stron to juniorki Andrzeja Pecia wyszły na prowadzenie. Ryzyko w polu serwisowym oraz błędy miejscowych sprawiły, że SMS PZPS prowadził 4:0. Pomimo przerw na żądanie trenera Stanisławczyka siatkarki z Beskidów utrzymywały dystans punktowy. W końcu wicemistrzynie I ligi podkręciły tempo i dzięki skutecznym atakom przełamały rywalki, rozpoczynając ucieczkę. W rezultacie po niespełna trzech kwadransach gry gospodynie prowadziły w meczu 2:0.

Na początku trzeciej odsłony meczu SMS PZPS miał trudności z dobrym przyjęciem zagrywki przeciwnika, jednak krośnianki, które za darmo dostawały piłki, zaczęły się mylić w ataku i dzięki temu podopieczne Andrzeja Pecia prowadziły 2:1, a po punktowym bloku miały już dwa punkty przewagi. Tak jak w drugiej partii gospodynie okrzepły i sukcesywnie, punkt po punkcie zaczęły odrabiać punkty. Po chwili było 13:9 dla Karpat, ale SMS PZPS nie dawał za wygraną i dzięki kąśliwej zagrywce wyrównał przy stanie 13:13. Kiedy wydawało się, że gra się wyrównała, przyjezdne stanęły w miejscu i po błędach w obronie przegrywały 13:16. Andrzej Peć próbował jeszcze zmobilizować swoje podopieczne, jednak skuteczny serwis Magdy Szcześnik tylko powiększył prowadzenie Karpat, które wygrały trzecią odsłonę meczu 25:16 i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Kolejnym przeciwnikiem ekipy trenera Stanisławczyka w zmaganiach pucharowych będzie zwycięzca meczu AGH Kraków – Ekstrim Gorlice.

Mimo że przegraliśmy kolejny mecz, zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim popełniliśmy mniej błędów i lepiej funkcjonowała nasza zagrywka. W pewnych momentach postraszyliśmy nieco przeciwnika, ale to nie wystarczyło na zespół z Krosna. Musimy jeszcze okrzepnąć. Może wówczas nasza gra będzie wyglądała lepiej – powiedział po meczu Andrzej Peć.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:15, 25:18, 25:16)