Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Ambitny beniaminek tylko postraszył rywalki z Sopotu

Orlen Liga: Ambitny beniaminek tylko postraszył rywalki z Sopotu

W konfrontacji beniaminka z trzecią ekipą ubiegłego sezonu obyło się bez niespodzianek. Siatkarki KS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ambitnie walczyły w 2 pierwszych partiach, przegrywając w końcówkach. Odsłona trzecia była jednak już dość jednostronna.

Spotkaniem potężnym zbiciem ze środka otworzyła Kamila Ganszczyk, jednak jej koleżanki miały problemy z ustabilizowaniem zagrywki. Walka punkt za punkt utrzymywała się do stanu 3:3, a kiedy w ataku pomyliła się Maja Tokarska, przy stanie 3:5 o przerwę dla zespołu poprosił Lorenzo Micelli. Po chwili beniaminek Orlen Ligi prowadził już trzema oczkami. Atomówki miały jeszcze okazję wyrównać przed pierwszą przerwą techniczną, ale Klaudia Kaczorowska została zablokowana przez Joannę Kuligowską (8:6). Sopocianki wyraźnie nie potrafiły złapać rytmu i po asie Kuligowskiej przegrywały 6:10. Niemoc przyjezdnych przełamała Anna Miros, a po serii zagrywek Kaczorowskiej był remis 10:10. Sophie Godfrey blokując Miros, wyprowadziła ostrowczanki na dwa oczka, ale po ataku w siatkę Barbary Bawoł było po 14. Przy stanie 18:18 w polu zagrywki pomyliła się Britne Cooper, a po bloku Godfrey na Magdalenie Damaske było 20:18 dla miejscowych. Podopieczne Dariusza Parkitnego miały jeszcze okazję na powiększenie przewagi, jednak na przeszkodzie stanął szczelny, sopocki blok. W końcówce seta wciąż inicjatywa należała do gospodyń, ale po asie serwisowym Kaczorowskiej był remis 24:24. Po walce punkt za punkt lepsze okazały się przyjezdne, które po autowym ataku Katarzyny Brojek wygrały 28:26.

W drugiej odsłonie meczu Miros zablokowała Bawoł, a po asach Cooper było 3:0 dla gości. Mimo że w obronie dwoiła się i troiła Dominika Nowakowska, miejscowym brakowało skuteczności, którą imponowały w premierowej odsłonie meczu. Jednak ostrowczankom udało się wyrównać przy stanie 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Lorenzo Micelliego prowadziły jednym oczkiem, ale po kontrze Cooper ze środka zrobiło się 11:8. Miejscowe błyskawicznie wzięły się za odrabianie strat i po bloku Ganszczyk było 11:11. Atom Trefl przechodził wyraźny kryzys, co wykorzystały siatkarki KSZO Ostrowiec Św., które wyszły na 13:11, prowadząc na kolejnej przerwie technicznej 16:12. Niemoc gości przy stanie 13:17 przełamała Damaske, a po bloku Zuzanny Efimienko przewaga beniaminka stopniała do trzech oczek. Gdy przy Świętokrzyskiej zrobiło się 18:16, o czas dla zespołu poprosił Dariusz Parkitny. Sporo kontrowersji było przy akcji Anny Kaczmar i Zuzanny Efimienko przy stanie 17:18. Arbiter zawodów mylnie odgwizdał dwa odbicia rozgrywającej Atomu Trefla, przyznając punkt gospodarzom. Niezrażone tym sopocianki wyszły na 20:19. Ostatnie akcje seta to zacięta walka punkt za punkt, z której zwycięsko wszedł zespół znad Bałtyku, wygrywając po kontrze Damaske 25:22.

Od stanu 3:0 dla Atomu Trela rozpoczęła się kolejna partia meczu. Goście mieli okazję zwiększyć jeszcze prowadzenie, ale w ataku pomyliła się Miros. Kiedy z podwójnej krótkiej uderzyła Kuligowska, z prowadzenia atomówek został tylko punkt (4:3). Ekipa Lorenzo Micelliego po raz kolejny pokazała charakter, schodząc po kontrataku Damaske na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:3. Zespół z Ostrowca Św. miał problemy ze skończeniem ataku, niemal bez walki oddając pole rywalkom. Przy stanie 3:11 Dariusz Parkitny dokonał podwójnej zmiany. Ralitsa Wasilewa zmniejszyła straty beniaminka do stanu 6:13, a po kolejnym błędzie gości o czas poprosił włoski szkoleniowiec. Po wznowieniu gry Atom Trefl odskoczył na 15:7, jednak podopieczne Dariusza Parkitnego nie dawały za wygraną, odrabiając dwa oczka. Przy stanie 11:19 kolejną przerwę na żądanie wykorzystał ostrowiecki szkoleniowiec. KSZO zbliżyło się jeszcze na 14:20, jednak po blokach Cooper goście prowadzili 23:14, wygrywając 25:17.

MVP spotkania: Magdalena Damaske

KS KSZO Ostrowiec Św. – Atom Trefl Sopot 0:3
(26:28, 22:25, 17:25)

KSZO: Bawoł, Brojek, Ganszczyk, Wójcik, Kuligowska, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Nowakowska (libero), Tobiasz, Grzelak i Wasilewa
Atom Trefl: Bełcik, Tokarska, Miros, Efimienko, McClendon, Kaczorowska, Durajczyk (libero) oraz Damaske, Łukasik, Cooper i Kaczmar