Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Tie-break przy Rogalińskiej dla gospodarzy

II liga M: Tie-break przy Rogalińskiej dla gospodarzy

Pierwsze punkty w tym sezonie zapisali na swoim koncie siatkarze MOS-u Wola WSM-u Warszawa. Podopieczni Krzysztofa Wójcika nie bez trudu w pięciosetowym pojedynku pokonali ekipę SKS-u Hajnówka.

Na inaugurację sezonu siatkarze z Hajnówki na własnym terenie pokonali debiutującą w rozgrywkach II ligi warszawską Legię. Z kolei ekipa ze stołecznej Woli, pauzując w 1. kolejce, sezon wznowiła w minioną sobotę od pojedynku z hajnowianami. Historia spotkań obu ekip wielokrotnie potwierdzała, iż bez względu na wynik mecze MOS-u Wola z SKS-em Hajnówką zawsze były zacięte. Nie inaczej było i tym razem. Sobotni pojedynek początkowo układał się po myśli gospodarzy, którzy rozstrzygnęli dwie pierwsze partie na swoją korzyść, wygrywając 25:21 i 25:21.

W trzeciej partii podopieczni Jerzego Nowika zaatakowali odważniej, co przełożyło się na wynik, bowiem goście wygrali 25:22, zwyciężając również czwartego seta. – Przez pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy mecz i wyglądało na to, że może on nawet zakończyć się po trzech setach. Później mieliśmy piłkę w górze na 3:1. Jednak siatkarze SKS-u Hajnówka po raz kolejny pokazali, że nie gra się przeciwko nim tak łatwo i dopiero o wszystkim rozstrzygał tie-break – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec zespołu z Woli, Krzysztof Wójcik.

„Set prawdy” należał już do miejscowych. Stołeczni narzucili swój styl gry, pewnie wygrywając 15:10. Niezłe zawody rozegrał debiutujący w barwach MOS-u Wola szesnastoletni Wiktor Siewierski. – Cieszymy się, że udało nam się rozpocząć sezon od wygranej i to po niezłym pięciosetowym meczu. Mamy całkowicie nowy zespół i takie mecze są nam bardzo potrzebne – dodał trener zespołu z Warszawy.

UMKS MOS Wola WSM Warszawa – SKS Hajnówka 3:2
(25:21, 25:21, 22:25, 26:28, 15:7)