Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze punkty gliwickiego AZS-u

II liga K: Pierwsze punkty gliwickiego AZS-u

W 1. kolejce II ligi kobiet siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice przegrały 1:3 z uczennicami SMS-u Szczyrk. W sobotę, w premierowym meczu przed własną publicznością, akademiczki zagrały dużo lepiej i ograły opolski SMS LO2 w trzech setach.

Faworytki do wygrania grupy 2. II ligi kobiet, AZS Politechnika Śląska Gliwice, w inauguracyjnym pojedynku sezonu 2014/2015 doznały porażki z rąk siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Zawodniczkom z Gliwic udało się wygrać tylko jednego seta i do domu wracały bez punktów. W drugiej rundzie spotkań gliwiczanki zagrały przed własną publicznością, a po drugiej stronie siatki stanął team SMS-u LO2 Opole, który był rewelacją ubiegłorocznych rozgrywek. Zespół z województwa opolskiego przyjechał jednak do Gliwic w okrojonym składzie, ponieważ kilka siatkarek tego klubu zmaga się z bardziej lub mniej poważnymi urazami. Już pierwsze akcje meczu pokazały, że zespół ze Śląska bardzo chce zdobyć pierwsze ligowe punkty. Po serii udanych bloków akademiczki prowadziły 4:0, a chwilę później, po udanym ataku Małgorzaty Sikory, różnica wynosiła już sześć punktów (8:2). Opolanki zaczęły odrabiać straty jeszcze przed połową seta. Dobrze w defensywie spisywała się libero SMS-u Daria Michalak, a dodatkowo zaporą nie do przejścia dla gospodyń okazał się opolski blok (11:13). Wynik remisowy po raz pierwszy pojawił się przy stanie 17:17, ale gliwiczanki w mgnieniu oka uspokoiły sytuację i znów wyraźnie prowadziły (21:18, 23:19). Różnicę w tej części gry zrobiła trudna zagrywka Anny Wrzeszcz, a ostatnią piłkę w tej odsłonie skończyła Sikora (25:21).

W drugiej partii po raz kolejny opolankom dała się we znaki Wrzeszcz, która swoją zagrywką sprawiała im ogromne kłopoty w przyjęciu (4:2). Przełamanie przyjezdnym dała Patrycja Gądek, która swoimi bezkompromisowymi atakami z lewego skrzydła wyprowadziła swoją ekipę na prowadzenie 8:6. Po krótkim okresie gry punkt za punkt swoje pięć minut miała Sylwia Pastuszko. Kapitan AZS-u najpierw zapunktowała w ataku z pierwszego tempa, a następnie zdobyła dwa oczka zagrywką i gliwiczanki znów wyszły na prowadzenie (18:15). Nieco zaskoczone takim obrotem sprawy opolanki miały duże problemy ze skończeniem piłki w ataku, natomiast ich rywalki korzystały z każdej nadarzającej się okazji, by zdobyć kolejne oczko. W końcówce seta dużo piłek kierowanych było do Pauliny Dereń, która dobrze wywiązywała się ze swoich zadań w ofensywie i kończyła punktowo niemal każdą akcję (24:18). Partię zakończył błąd ataku opolanek (19:25).

Set numer trzy rozpoczął się od równej walki, w której znów wyróżniał się opolski blok. Podopieczne Patryka Fogla dobrze pracowały w obronie, jednak nie miały argumentów na siatce, by dokładać kolejne punkty do swojego konta (3:3, 8:8). Jedyną skuteczną bronią SMS-u były ataki ze środka Anny Myjak, jednak było to zbyt mało, by zagrozić dobrze dysponowanym akademiczkom. Zmorą dla skrzydłowych z Opola była libero AZS-u Daria Anton, która doskonale ustawiała się w obronie i podbiła wiele trudnych i mocnych ataków (8:11, 11:15). Po raz kolejny w opolskim zespole wynik nieco podciągnęła Gądek, jednak brak wsparcia jej koleżanek poskutkował tym, iż już przy stanie 18:24 gospodynie miały pierwszą piłkę meczową. Przyjezdne obroniły jednego meczbola, jednak w kolejnej akcji popełniły błąd i musiały pogodzić się z porażką 19:25.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – SMS LO2 Opole 3:0
(25:21, 25:19, 25:19)

AZS Pol. Śl.: Wrzeszcz, Dereń, Pastuszko, Grzelak, Ząbek, Sikora, Anton (libero) oraz Drożdzińska, Kupczak, Robel i Pawłowska
SMS LO2: Paczkowska, Myjak, Wilk, Gądek, Kocemba, Łabuz, Michalak (libero) oraz Stanossek, Zich, Sikora i Hajduk