Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper górą w derbach Mazowsza

I liga M: Camper górą w derbach Mazowsza

Siatkarze Campera Wyszków okazali się lepsi w siatkarskich derbach Mazowsza. Po stojącym na dobrym poziomie spotkaniu pokonali KPS Banki Spółdzielcze z Grupy BPS Siedlce 3:1. Dzięki temu zwycięstwu wyszkowianie wskoczyli na fotel wicelidera.

Mecz zapowiadany jako rewanż za finał I ligi z poprzedniego sezonu na pewno nie zawiódł. Mimo gruntownej przebudowy zespołu siatkarze z Siedlec nie przyjechali do Wyszkowa w roli chłopców do bicia. Gospodarze musieli sporo się napocić w walce o zwycięstwo.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyniku 3:1 dla KPS-u, po ataku Pawła Rejowskiego z przechodzącej piłki. Po chwili siedlczanie prowadzili 4:1 dzięki asowi serwisowemu Jakuba Guza, to zmusiło trenera gospodarzy do wykorzystania przerwy na żądanie. Po czasie przyjezdni kontynuowali dobrą grę. Camper miał spore problemy w przyjęciu, pojedynczy blok Arkadiusza Żakiety na Tomaszu Ruteckim dał prowadzenie gościom 10:5. W szeregach gospodarzy przebudzenie nastąpiło, gdy w polu zagrywki pojawił się Dariusz Szulik. Środkowy Campera zniwelował przewagę KPS-u do jednego punktu (10:9) i pobudził swoich kolegów do gry. Jednak na drugiej przerwie technicznej to podopieczni Sławomira Gerymskiego prowadzili 16:13. Po chwili było już po 16 po kiwce w aut Kacpra Popika. Wtedy wydawało się, że Camper wykorzysta moment słabości drużyny z Siedlec. Ale końcówka należała do srebrnych medalistów z poprzedniego sezonu. I to oni wygrali premierową odsłonę 25:22.

Set numer dwa zaczął się od wyrównanej gry z obydwu stron siatki, po ataku w aut Łukasza Kaczorowskiego z prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną schodzili przyjezdni. Siatkarze z Siedlec zyskali przewagę dzięki zagrywce Żakiety. Po jego dwóch asach serwisowych KPS prowadził 12:10. Wyszkowianie długo nie mogli zmniejszyć tej dwupunktowej przewagi ekipy przyjezdnych. Pod koniec seta KPS wciąż prowadził 22:20, jednak w kolejnych akcjach kibicom przypomniał o sobie Łukasz Kaczorowski. To właśnie punktowe akcje Kaczorowskiego w połączeniu z błędami własnymi siedlczan dały zwycięstwo Camperowi w drugiej odsłonie. Podopieczni Jana Sucha wygrali ją po zaciętej końcówce 27:25.

Trzeciego seta od mocnego uderzenia zaczęli wyszkowianie, którzy po serii zagrywek Tomasza Ruteckiego prowadzili 8:0 i trener Gerymski próbował ratować sytuację zmianami. Jednak przewaga Campera nadal była miażdżąca, chociaż siedlczanom udało się nieco napsuć krwi gospodarzom. Dobrą zagrywką popisał się Karol Butryn i przy stanie 8:4 dla Campera, o czas musiał poprosić trener Such. Po czasie na siedlecki blok nadział się Jakub Peszko i było 9:5 dla miejscowych. Wyszkowianie mogli liczyć w ataku na Łukasza Kaczorowskiego, który nie mylił się w ważnych momentach. Po autowym ataku Piotra Łukasika mistrzowie I ligi prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:11. Kolejne oczka dla swojego zespołu dorzucili Tobiasz Wojtkowski oraz Dariusz Szulik i prowadzenie Campera było niezagrożone. Seta zakończył efektowny blok Jakuba Kowalczyka na Butrynie.

W kolejnej partii siatkarze z Wyszkowa poszli za ciosem, mimo że na początku toczyła się walka punkt za punkt. To po pierwszej przerwie technicznej siatkarze Campera zaczęli odjeżdżać rywalom. Kolejnymi asami serwisowymi popisał się Tomasz Rutecki i było 10:7 dla Campera. Siedlczanie nie zamierzali tak łatwo odpuszczać i za sprawą ataku Jana Fornala doprowadzili do remisu 11:11. Na atak Fornala z krótkiej odpowiedział Kowalczyk i było 12:11 dla miejscowych. Druga przerwa techniczna należała do graczy z Siedlec, którzy schodzili z jednopunktowym prowadzeniem dzięki atakowi Guza. Ostatnie słowo należało do Łukasza Kaczorowskiego, który wypunktował siedlczan zagrywką. Dwa asy atakującego z Wyszkowa pozwoliły realnie myśleć o zwycięstwie w meczu. Dodatkowo pojedynczym blokiem na Pawle Pietraszce popisał się Dariusz Szulik i Camper miał pierwszą piłkę meczową. Wykorzystał ją za drugim podejściem, kiedy w aut zagrywkę posłał Pietraszko. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Tomasza Ruteckiego, przyjmujący Campera zdobył 17 punktów, w tym 7 zagrywką.

Dzięki tej wygranej gracze z Wyszkowa awansowali na drugie miejsce w tabeli I ligi. Wyszkowianie mają taki sam bilans punktowy co pierwszy Krispol Września. Mają jednak dwa przegrane sety, zespół z Wrześni natomiast do tej pory nie przegrał ani jednej partii. KPS z kolei spadł na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Camper Wyszków – KPS Siedlce 3:1
(22:25, 27:25, 25:17, 25:21)

Camper: Woroniecki (3), Kaczorowski (24), Wójcik (1), Rutecki (17), Kowalczyk (10), Szulik (8), Sobczak (libero) oraz Wojtkowski (3), Główczyński, Faryna i Peszko (2)

KPS: Popik (4), Żakieta (12), Guz (7), Rejowski (10), Pruski (5), Stańczuk (8), Koziura (libero) oraz Matula, Butryn (4), Fornal (6), Pietraszko (3) i Łukasik (2)