Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udana inauguracja łodzianek

I liga K: Udana inauguracja łodzianek

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w swoim pierwszym meczu po awansie do I ligi kobiet pewnie wygrały 3:0 w Murowanej Goślinie. Kluczem do zwycięstwa okazała się zabójcza zagrywka łodzianek i bardzo dobra gra rozgrywającej, Aleksandry Filip.

Mecz KS-u Murowana Goślina z ŁKS-em rozpoczął się od wzajemnego badania sił. Oba zespoły wyszły na parkiet mocno spięte, nie chcąc popełnić błędu już na samym początku spotkania. Do stanu 9:9 trwała wyrównana walka, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Potem jednak przyjezdne po świetnych zagrywkach Izabeli Wasiak i Aleksandry Filip wyszły na czteropunktowe prowadzenie. W tym momencie gra gospodyń całkiem się posypała, goślinianki miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki i po ataku Katarzyny Jaszewskiej przegrywały już 11:19. Po chwili przyjmująca ŁKS-u zdobyła punkt z zagrywki i było już wiadome, że goście wygrają pierwszego seta. Ostatnią akcję tej partii wykończyła Barbara Kubieniec i ŁKS wygrał wysoko do 15. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego w drugim secie już na początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i po bloku Izabeli Wasiak prowadziły 9:4. Gospodynie znów miały problem z przyjęciem zagrywki, rzadko wyprowadzały skuteczne ataki, a Beata Pawlicka nie mogła się przebić przez blok rywalek. ŁKS utrzymywał bezpieczną, kilkupunktową przewagę, którą jednak zaczął w połowie seta tracić. Po ataku Katarzyny Siwek i błędzie łodzianek był już remis (14:14), ale przyjezdne szybko odzyskały kontrolę nad meczem. Sprytne ataki Jaszewskiej, dobra gra w przyjęciu i obronie libero łódzkiej drużyny Izabelli Szyjki i ŁKS znów wysoko prowadził 22:16. W końcówce gospodynie zdobyły jeszcze trzy punkty, ale najpierw atak Karoliny Suwińskiej, a po chwili Agnieszki Wołoszyn zakończyły tę partię wygraną łodzianek do 19.

Trzeciego seta doskonale rozpoczęły siatkarki prowadzone przez Piotra Sobolewskiego, które po błędzie Barbary Kubieniec prowadziły już 5:1. ŁKS odrobił część strat, ale cały czas utrzymywała się dwupunktowa przewaga goślinianek. Skuteczność odzyskała Laura Tomsia, gospodynie podbijały też wiele ataków rywalek i wydawało się, że mają szanse na wygranie tego seta. Zaczęły się jednak mylić w ataku, a po stronie ŁKS-u dwa szczelne bloki postawiła Karolina Suwińska i goście wyszli na prowadzenie 12:10. Do stanu 17:17 trwała jeszcze wyrównana walka, ale w końcówce łodzianki pokazały, że są drużyną lepszą od rywalek. Po bloku Kubieniec było już 21:19 dla ŁKS-u, potem skutecznie zaatakowała Agnieszka Wołoszyn, Suwińska dołożyła dwie punktowe zagrywki i w ostatniej akcji meczu Pawlicka uderzyła w aut. Ełkaesianki zasłużenie wygrały całe spotkanie 3:0, najlepszą zawodniczką meczu wybrano rozgrywającą Aleksandrę Filip. – Nie spodziewałyśmy się tu łatwego meczu, cieszymy się jednak, że udało się wygrać 3:0 – mówiła po meczu kapitan ŁKS-u, Agnieszka Wołoszyn. – Bardzo dobrze wychodziła nam zagrywka. Mam nadzieję, że w meczu ze Spartą będziemy mogły zagrać już w pełnym składzie i pokazać jeszcze lepszą grę – dodała atakująca łodzianek.

Mamy bardzo młody zespół, w którego składzie są tylko dwie doświadczone zawodniczki. Źle weszliśmy w ten mecz, pierwsze dwa sety bardzo nerwowe z naszej strony, zachowywaliśmy się trochę jak dzieci we mgle – przyznał po spotkaniu trener KS-u Murowana Goślina, Piotr Sobolewski.Ten brak spokoju objawił się kompletnym brakiem przyjęcia, nie mogliśmy uruchomić wszystkich stref ataku. Na tym poziomie w I lidze nie wygra się tak meczu. Każdy mecz dla nas w tej lidze będzie ważnym sprawdzianem. Nie znamy jeszcze wszystkich przeciwników, ale uważam, że możemy powalczyć o punkty w każdym meczu – dodał szkoleniowiec gospodyń.

KS Murowana Goślina – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(15:25, 19:25, 19:25)

KS Murowana Goślina: Siwek (8 pkt.), Tomsia (9), Stroiwąs (6), Sobolewska (2), Grocholewska (8), Pawlicka (7), Tracz (libero) oraz Kiestrzyńska, Kucharska i Elko
ŁKS: Suwińska (11), Wasiak (2), Jaszewska (14), Kubieniec (8), Wołoszyn (11), Filip (4), Szyjka (libero, 1)