Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Torunianki lepsze od beniaminka z Jastrzębia-Zdroju

I liga K: Torunianki lepsze od beniaminka z Jastrzębia-Zdroju

W ostatnim spotkaniu 1. kolejki spotkań I ligi kobiet Budowlani Toruń podejmowali na własnym parkiecie beniaminka z Jastrzębia-Zdroju. Lepszym zespołem okazały się podopieczne Mariusza Soi, które po trzech setach zapewniły sobie wygraną w meczu.

Początek spotkania rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt, ale po bloku Jowity Jaroszewicz miejscowe wyszły na 4:2. Podopieczne Jarosława Bodysa błyskawicznie wyrównały, ale po kontrze kapitalnie grającej w obronie Eweliny Krzywickiej o przerwę dla zespołu poprosił szkoleniowiec z Górnego Śląska (5:8). Jastrzębiankom bardzo trudno było wejść w to spotkanie i po błędzie dotknięcia siatki przegrywały czterema punktami (6:10). Agnieszka Mitręga blokując Roksanę Brzóskę zmniejszyła straty przyjezdnych do dwóch oczek, ale wciąż utrzymywało się prowadzenie zespołu Budowlanych. Po chwili ekipa Mariusza Soi podkręciła tempo i po serii zagrywek Brzóski zrobiło się 16:11. Aleksandra Grzeszczak doprowadziła do stanu 13:17, a po kontrataku Agnieszki Bonach-Starzyk zrobiło się 14:17. W obozie przyjezdnych ciężar ataku spoczywał na barkach Starzyk-Bonach, po asie serwisowym której trener Soja poprosił o czas (16:18). Gdy oba zespoły wróciły na parkiet, tym razem o przerwę dla zespołu poprosił Jarosław Bodys, bowiem jego zespół przegrywał 16:20. Na niewiele się to zdało, gdyż nieskuteczność w ataku jastrzębianek była tylko wodą na młyn dla pierwszoligowca z Torunia, który wygrał 25:18 po autowym ataku Agnieszki Mitręgi.

Drugi set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia gości, którzy nie utrzymali go długo, bowiem po bloku Szczygioł i Ryznar zrobiło się 5:3 dla Budowlanych. Po błędzie w ataku Krzywickiej przy Bema był remis 5:5. Na boisku gra się wyrównała. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować znacznej przewagi. Dopiero przy stanie 8:8 atakiem ze środka popisała się Ewelina Ryznar, a Sandra Szczygioł zablokowała Agnieszkę Mitręgę i było 10:8 dla gospodyń. Jastrzębianki po skutecznych zagrywkach Soi doprowadziły do stanu 12:12, kilka akcji później wychodząc na 16:15. Chwilę później wynik uległ zmianie, bowiem Marlena Pleśnierowicz zablokowała Mitregę, a Brzóska popisała się kolejnym asem serwisowym (18:16). Po przerwie na życzenie trenera Bodysa wynik nie uległ zmianie i gdy w ataku pomyliła się Starzyk-Bonach, przy Bema było 20:17. Brzóska wciąż nie schodziła w linii dziewiątego metra, nękając serwisami beniaminka z Górnego Śląska (23:17). Niemoc przyjezdnych przełamała Starzyk-Bonach, ale gdy kapitan gości pomyliła się w ataku, w meczu było już 2:0 dla torunianek.

Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna próbowało grać środkiem, sukcesywnie uruchamiając Sandrę Osuchowską. Niestety dla gości nie przynosiło to rezultatów. Budowlani podbijali ataki, wyprowadzając skuteczne kontry (3:0). Mitręga odrobiła jeszcze dwa oczka, ale wciąż utrzymywało się prowadzenie ekipy Mariusza Soi, która po kontrze Ryznar odskoczyła na 8:4. Gdy prowadzenie torunianek wzrosło do pięciu punktów, czas dla zespołu wziął Jarosław Bodys. Po wznowieniu gry, będący na fali Budowlani wciąż powiększali przewagę (11:5). Po Ślązaczkach było widać, że z każdą akcją tracą ochotę do dalszej walki. Bardzo szybko zrobiło się 16:10 i choć Sylwia Andrysiak nękała torunianki na środku, wciąż inicjatywa leżała po stronie miejscowych. Ze stanu 11:17 jastrzębianki zbliżyły się na 14:18, ale po chwili przegrywały 15:20. Gdy set wchodził w decydującą fazę, na prawym skrzydle pomyliła się Brzóska i bezpieczna przewaga gospodyń stopniała do trzech oczek (20:17), a po asie serwisowym Starzyk-Bonach przy stanie 23:21 o przerwę poprosił trener Soja. Wkrótce było już po meczu. Potężnie zaatakowała Brzóska, ustalając wynik trzeciej partii na 25:22.

Budowlani Toruń – KS Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)

Budowlani: Pleśnierowicz, Szczygioł, Krzywicka, Ryznar, Brzóska, Jaroszewicz, Bąkowska (libero)
J-B PLKS: Osuchowska, Jędrysik, Soja, Andrysiak, Starzyk-Bonach, Mitręga, Nickowska (libero) i Grzeszczak