Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek nie sprostał faworytowi

I liga K: Beniaminek nie sprostał faworytowi

Frycowe zapłaciły siatkarki beniaminka z Węgrowa, które w niedzielne popołudnie zmierzyły się z jednym z kandydatów do mistrzostwa I ligi kobiet, Zawiszą Sulechów. Zespołem zdecydowanie lepszym okazały się podopieczne Marka Mierzwińskiego.

Wskazywany na faworyta pierwszoligowych rozgrywek Zawisza bardzo agresywnie podszedł do inauguracji sezonu przed własną publicznością. Sulechowianki z łatwością wykorzystywały błędy mocno spiętego beniaminka, który sprawiał wrażenie lekko zagubionego. Podopieczne Marka Mierzwińskiego na początku premierowej odsłony meczu zbudowały kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca partii. Ze stanu 7:2 błyskawicznie zrobiło się 11:4. W środkowej fazie seta węgrowianki opanowały nerwy, jednak wciąż utrzymywało się sześciopunktowe prowadzenie gospodyń (16:10). W końcówce seta siatkarki Roberta Kupisza zdecydowanie podkręciły tempo, doprowadzając do stanu 14:18. Bardziej doświadczone w pierwszoligowych bojach zawiszanki nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa i wygrały 25:20.

Drugi set był jednostronnym widowiskiem. Co prawda beniaminek zaplecza ekstraklasy początkowo dzielnie dotrzymywał kroku miejscowym, ale od stanu 8:6 Anna Sołodkowicz i spółka zaczęły gwałtownie uciekać rywalkom. Duża w tym zasługa serwisu, z którym nie radziła sobie defensywa Nike Węgrów, a sytuacyjne ataki najczęściej rozbijały się o sulechowski blok. Ekipa Marka Mierzwińskiego odjechała węgrowiankom na dziesięć punktów, ostatecznie zwyciężając 25:13.

Wysoka wygrana nieco uśpiła czujność miejscowych. Przestój Zawiszy wykorzystała Nike, która na początku trzeciej partii uzyskała jedno, a następnie dwupunktowe prowadzenie. Podopieczne trenera Kupisza wyszły jeszcze na 11:9, by po chwili przegrywać 12:14. Od tego momentu gra się wyrównała, ale inicjatywa leżała po stronie gospodarzy. Kiedy set wkraczał w decydującą fazę, beniaminek starał się jeszcze podkręcić tempo, jednak sulechowianki wciąż nie dawały za wygraną. Od stanu 18:18 oba zespoły szły punkt za punkt. Minimalnie lepszy okazał się Zawisza, który wygrywając 28:26, zapewnił sobie pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – Sokołów SA NIKE Węgrów 3:0
(25:20, 25:13, 28:26)

Zawisza: Sołodkowicz, Skiba, Kwiatkowska, Osadchuk, Szymańska, Bury, Wellna (libero) oraz Witkowska, Baran, Wawrzyniak, Perlińska i Cygan
Nike: Mieszała, Mielczarek, Kupisz, Kożon, Borawska, Gurtowska, Bulbak (libero) oraz Dąbkowska, Panufnik, Wądołkowska, Zaciek i Trocińska