Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Schwarz: Każdy mecz będzie na wagę złota

Sebastian Schwarz: Każdy mecz będzie na wagę złota

fot. volleyball.de

Brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata dołączył już do nowej drużyny. Po oficjalnej prezentacji Lotosu Trefla Gdańsk niemiecki przyjmujący podzielił się ze Strefą Siatkówki swoimi przewidywaniami dotyczącymi nadchodzącego sezonu.


Miałeś chwilę czasu, żeby odpocząć po mistrzostwach świata? Powiedz, czy już dociera do ciebie, że jesteś brązowym medalistą najważniejszej imprezy siatkarskiej?

Sebastian Schwarz: – Miałem kilka dni przerwy. Wiadomo, nie było czasu, żeby porządnie odpocząć, bo już w niedzielę gramy pierwszy mecz w PlusLidze. Mimo tego czuję się całkiem dobrze i wydaje mi się, że jestem w dobrej formie fizycznej. Tak, teraz to wszystko do mnie dociera (śmiech). Oczywiście to wciąż niesamowite, że razem z moją reprezentacją znalazłem się w trójce najlepszych zespołów na świecie. Dla mnie osobiście to coś wielkiego.

Za nami prezentacja Lotosu Trefla Gdańsk. Jak ci się podobała?– Prezentacja bardzo mi się podobała. Byłem zaskoczony, że przyszło tak wielu ludzi, żeby ją obejrzeć. Można już było poczuć przedsmak tej atmosfery na meczach, którą dobrze poznałem podczas spotkań mistrzostw świata. Mam nadzieję, że kibice nie zawiodą w Gdańsku. Było naprawdę sympatycznie.

Co zadecydowało o tym, że zagrasz w tym sezonie w Lotosie Treflu Gdańsk?

– Było kilka powodów, dla których zdecydowałem się przenieść do Gdańska. Po pierwsze, polska liga jest chyba w trójce najlepszych lig na świecie pod względem sportowym. Prześciga ją może liga rosyjska i wciąż jeszcze włoska. Po drugie, wiedziałem, że w Gdańsku stawiają sobie wielkie ambicje. Zarząd ściągnął tutaj fajną grupę zawodników, którzy są bardzo zmotywowani, aby osiągać sukcesy, a do tego mamy charakternego trenera. Klub postawił przed sobą ciekawe cele, myślę, że są do osiągnięcia.

Dołączyłeś do zespołu niedawno, ale jak możesz go opisać i czego można się po was spodziewać w nadchodzących rozgrywkach?

– Na razie nie miałem czasu i okazji, aby przyjrzeć się innym drużynom występującym w lidze. Jednak znam już mój zespół i mogę powiedzieć, że jesteśmy zgraną i dobrze funkcjonującą na boisku ekipą. Teraz najważniejsza jest poprawa naszego stylu gry, dopracowanie niektórych elementów na treningach. Mecze o coś również są nam potrzebne, bo zupełnie inaczej gra się pod presją. Z meczu na mecz będziemy coraz lepsi i zobaczymy, co nam los przyniesie.

W poprzednich latach również mówiono o wysokich celach, jednak każdy sezon kończył się podobnie – w słabych nastrojach.

– Oczywiście mamy nadzieję na poprawienie wyników klubu z poprzednich lat. Celujemy w play-off, a jak będzie nam dobrze szło, to może pokusimy się o medal. Jak już wspomniałem, PlusLiga jest jedną z najlepszych, więc każdy mecz będzie na wagę złota. Zaczynamy w niedzielę od meczu z Olsztynem i liczymy na wsparcie od kibiców, a my postaramy się zaprezentować jak najlepiej i powalczyć o zwycięstwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved