Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Nie może być tak, że punkty tracimy seryjnie

Maciej Pawliński: Nie może być tak, że punkty tracimy seryjnie

fot. Joanna Skólimowska

- Przy lepszej naszej grze mogliśmy pokusić się o punkt - powiedział po przegranym meczu ze Skrą Bełchatów kapitan MKS-u Banimex Będzin, Maciej Pawliński. Będzinianom udało się wygrać tylko drugiego seta, a pozostałe dwa dość łatwo padły łupem gości.

Wydawało się, że spotkanie między beniaminkiem a obecnym mistrzem kraju będzie raczej jednostronnym widowiskiem, a tymczasem trochę nastraszyliście Skrę…

Maciej Pawliński: – Myślę, że to trochę przesada. Może w dwóch pierwszych setach nasza gra nie wyglądała źle, ale z kolei dwa ostatnie sety graliśmy nie najlepiej. Oczywiście cieszy ta wygrana partia, mimo że wiem, że jesteśmy w stanie zagrać dużo lepiej i przy tej naszej lepszej grze mogliśmy się pokusić o jakiś punkcik.

Mimo wszystko dużo lepiej niż bełchatowianie graliście dziś elementem zagrywki…– To jest nasza hala i tutaj będziemy w każdym spotkaniu stawiać na zagrywkę i uważam, że nawet w tym elemencie mogliśmy zagrać lepiej. Serwowaliśmy troszkę lepiej od Skry, przy czym to są nasze ściany, tutaj trenujemy, więc za każdym razem musimy to wykorzystywać.

Drugi set udało wam się wygrać, walczyliście równo, punkt za punkt. Natomiast w dwóch następnych partiach jakby uszła z was cała energia…

– Trudno mi jakoś się do tego odnieść. Wyszliśmy na boisko, ale chyba te kilka pierwszych nieudanych akcji nas zdołowało i przestaliśmy grać swoje, co oczywiście nie powinno się zdarzyć. Nasza gra siadła, a Bełchatów cały czas grał swoje.

Czyli w następnych meczach będziecie unikać takich sytuacji?

Oczywiście (uśmiech). Będziemy walczyć, ponieważ nie może być tak, że punkty tracimy seryjnie. Z każdą drużyną będzie bardzo ciężko wtedy wygrać. Musimy popełniać jak najmniej błędów, co pozwoli nam powalczyć z innym przeciwnikiem.

Ostatnie sezony spędził pan w warszawskiej Politechnice. Co atrakcyjnego zauważył pan w klubie z Będzina, który jest tegorocznym beniaminkiem?

– Nie ma dla mnie znaczenia, że to beniaminek. Rozmawiałem z trenerem Dacewiczem przed sezonem, dostałem z klubu dobrą ofertę i uważam, że postąpiłem dobrze. Mam tutaj zapewnione bardzo dobre warunki, zarówno do trenowania, jak i do samego grania, stąd cieszę się, że tutaj jestem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved