Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Jóźwicka obrała kurs na Hiszpanię

Katarzyna Jóźwicka obrała kurs na Hiszpanię

fot. Włodzimierz Wroński

Dobrze znana kibicom w Łodzi i Legionowie Katarzyna Jóźwicka zmieniła barwy klubowe. Polska siatkarka po czterech latach spędzonych w Legionovii zdecydowała się wyjechać za granicę. Wybór padł na reprezentanta hiszpańskiej ekstraklasy - GH Leadernet Navarcable.

Katarzyna Jóźwicka nie jest typem siatkarskiego obieżyświata. Niemal 30-letnia siatkarka w swojej dotychczasowej karierze reprezentowała barwy AZS-u AWF Warszawa, Organiki Budowlanych Łódź, a przez ostatnie cztery sezony Legionovii Legionowo. Po niemal dziesięciu latach spędzonych na zawodowych boiskach w Polsce Jóźwicka zdecydowała się na dużą zmianę otoczenia, a mianowicie na przeprowadzkę do Hiszpanii. Jej nowym pracodawcą został przedstawiciel tamtejszej Superligi, aktualny wicemistrz Hiszpanii – GH Leadernet Navarcable. Decyzja o przeprowadzce na Półwysep Iberyjski została podjęta, ponieważ mąż siatkarki, Cesar Sanjuan, został trenerem przygotowania fizycznego w klubie piłkarskim Osasuna Pampeluna. Wcześniej Sanjuan pracował w Legii Warszawa. – Kiedy pojawiła się opcja, by Cesar wyjechał do pracy do Hiszpanii, zaczęłam szukać informacji na temat siatkówki w Pampelunie. Udało mi się znaleźć zespół i okazało się, że jest to bardzo mocna drużyna, która gra w ekstraklasie – przyznała zawodniczka.

W minionym sezonie ekipa GH Leadernet Navarcable spisała się bardzo dobrze. W sezonie zasadniczym zawodniczki trenera Chemy Rodrigueza przegrały jedynie 4 mecze, w tym dwa z późniejszym mistrzem kraju Embalajes Blanco Tramek Murillo. W rywalizacji play-off zespół z Navarry nie bez problemów radził sobie na kolejnych szczeblach, jednak dotarł do finału, gdzie w trzech dosyć krótkich meczach musiał uznać wyższość Embalajes Blanco. – Nie wiem zbyt wiele o hiszpańskiej siatkówce ligowej. Zdecydowanie bliższy jest mi temat kadry tego kraju, bo miałam okazję zobaczyć kilka spotkań z ich udziałem. Dla mnie gra w Hiszpanii to doskonała okazja na rozwój i sprawdzenie swoich umiejętności poza Polską. W drużynie jest wiele dobrych zawodniczek, które będą rywalizowały ze sobą o miejsce w szóstce. Mam nadzieję, że uda nam się wykonać dobrą pracę w tym sezonie – przyznała Polka, która z klubem z Hiszpanii związała się roczną umową.

Polska zawodniczka nie będzie jedyną siatkarką spoza Hiszpanii, która w nadchodzącym sezonie zagra w GH Leadernet. Do teamu z Pampeluny dołączyły dwie Amerykanki mogące grać na pozycji przyjmującej lub atakującej – Rese Natt oraz Ashley Frazier oraz Wiviam Gadelha, środkowa z Brazylii. Oprócz tej trójki i Jóźwickiej do drużyny przed nowym sezonem dołączyła jeszcze piątka Hiszpanek. Przebudowany zespół GH Leadernet pierwszą okazję do sprawdzenia swoich możliwości będzie miał już 11 października. W sobotę przed własną publicznością Jóźwicka i jej koleżanki zmierzą się z katalońskim CVB Barca.źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved