Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Słaba gra Avii, zasłużone zwycięstwo AGH

I liga M: Słaba gra Avii, zasłużone zwycięstwo AGH

Kolejnej niespodzianki nie sprawili siatkarze Avii Świdnik, którzy ulegli na wyjeździe AGH 100RK AZS Kraków 0:3. Dla podopiecznych trenera Kubackiego było to pierwsze zwycięstwo w sezonie, które pozwoliło im wyprzedzić w tabeli dzisiejszych rywali.

Na początku spotkania oba zespoły grały zrywami. Najpierw gospodarze wyszli na prowadzenie 4:0, by chwilę później oddać kilka punktów przeciwnikom po własnych błędach, co zaowocowało remisem. Wprawdzie zbicie Michała Dzierwy dało ponownie trzy punkty przewagi podopiecznym trenera Kubackiego, ale za moment zmalała ona zaledwie do jednego oczka. Wówczas jednak do gry po stronie AGH włączyli się Adam Smolarczyk oraz Michał Szalacha, a dzięki temu akademicy odskoczyli rywalom na znaczny dystans. Później swoje trzy grosze do wyniku dorzucił jeszcze Grzegorz Gnatek, a kiedy gospodarze prowadzili 20:13, nic nie zwiastowało zaciętej końcówki. W niej skrzydłowi Avii odrobili część strat, ale ostatecznie premierowa odsłona padła łupem zespołu z Małopolski (25:22).

W pierwszych minutach drugiej partii goście próbowali wypracować sobie przewagę nad przeciwnikami. Ta sztuka udała im się tylko przez moment, bowiem dzięki blokowi wygrywali 5:3. Później jednak zupełnie stanęli, a przy zagrywce Grzegorza Surmy akademicy zdobyli gro punktów, wysforowując się na prowadzenie 10:5. Co ciekawe, obie drużyny bardzo przyzwoicie radziły sobie w bloku, ale wciąż inicjatywa leżała po stronie krakowian, którzy po zbiciu ze środka Szalachy pewnie kroczyli do sukcesu w drugim secie. W grze świdniczan było zdecydowanie zbyt dużo błędów, by mogli oni nawiązać wyrównaną walkę z rywalami, a pojedyncze zdobywane przez nich punkty nie były w stanie odmienić losów tej części spotkania. Ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli ją gospodarze (25:16).

Początek trzeciej partii był dla nich wręcz wymarzony. Dzięki dobrej grze w bloku oraz punktowym zagrywkom Dzierwy i Szalachy wyszli na prowadzenie 6:1. W kolejnych minutach nie zamierzali oni zwalniać tempa, a gdy ponownie swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Surma, akademicy wygrywali już 12:6. Wprawdzie chwilę później w ich szeregach pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywek rywali, a żółto-niebiescy zbliżyli się do nich na jedno oczko, ale chwilę później wszystko wróciło do normy. Błędy świdniczan w połączeniu z dobrą postawą krakowian w bloku spowodowały, że ponownie przejęli oni inicjatywę na boisku (18:11). Przyjezdnych stać było jeszcze na jeden zryw, lecz duet Dzierwa/Szalacha nie pozwolił im odwrócić losów tej części spotkania. W jej końcówce podopieczni trenera Lemieszka popełnili kilka błędów, a w konsekwencji przegrali 20:25, a całe spotkanie 0:3.

AGH 100RK AZS Kraków – ASPS Avia Świdnik 3:0
(25:22, 25:16, 25:20)