Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Atom Trefl Sopot już w 1/8 finału Pucharu CEV

Atom Trefl Sopot już w 1/8 finału Pucharu CEV

fot. archiwum

Siatkarki z Sopotu na europejskich parkietach powalczą o triumf w Pucharze CEV. Ich pierwszymi rywalkami miał być zespół Siewierodonczanki Siewierodonieck, jednak sytuacja polityczna na Ukrainie zmusiła klub do wycofania się z rozgrywek.

Sport powinien być niezależny od polityki – takie hasło pojawia się od samego początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Choć wszystkie osoby związane ze sportem na Ukrainie starają się żyć normalnie i zajmować się swoją pracą, to niejednokrotnie nie jest to po prostu możliwe. Sytuacja polityczna u naszych wschodnich sąsiadów dała się we znaki po raz kolejny – tym razem ma ona związek z Polską.

W pierwszej rundzie Pucharu CEV kobiet zespół Atomu Trefla Sopot miał zmierzyć się z ukraińską Siewierodonczanką Siewierodonieck. Miejscowość, w której siedzibę ma klub, położona jest w bliskiej odległości od Doniecka i Ługańska, czyli miast, w których konflikt jest najbardziej widoczny i cały czas toczą się tam walki. Już w momencie losowania działacze z Sopotu byli pełni obaw o to, czy spotkanie na Ukrainie uda się rozegrać, a nawet czy dojdzie do całej rywalizacji. – Kiedy przydzielano nam Siewierodonczankę, obawialiśmy się, że sytuacja polityczna może uniemożliwić nam rywalizację w tych spotkaniach, ale mocno wierzyliśmy w to, że na przestrzeni miesięcy konflikt między oboma państwami wygaśnie. Tymczasem wręcz się zaognił – powiedziała Katarzyna Wirkowska, rzecznik prasowy klubu znad Bałtyku. Przyjazd do wschodniej Ukrainy nie wchodził w rachubę, jednak wyjściem mogło być rozegranie spotkania w innej hali w bezpieczniejszej części Ukrainy. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się jednak europejska centrala w Lozannie i tym samym podjęto decyzję o wycofaniu Siewierodonczanki z tegorocznych rozgrywek o Puchar CEV. – Mieliśmy nawet nadzieję, że być może rozegramy ten mecz po prostu w innym, bezpieczniejszym mieście w obrębie Ukrainy, ale ostatecznie Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej przyjęła decyzję o wycofaniu się Siewierodonczanki z rozgrywek. Jest nam z tego powodu naprawdę bardzo przykro – w tych czasach takie sytuacje nie powinny mieć miejsca – dodała Wirkowska.

Dzięki decyzji CEV atomówki zameldowały się już w 1/8 finału tych rozgrywek. Ich kolejnymi rywalkami będą siatkarki z Czech – SK UP Olomouc lub Gea Happel Amigos Zoersel z Belgii. Mecze tej fazy zostaną rozegrane w grudniu.źródło: atomtrefl.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved