Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Panek: Cel ciągle jest taki sam

Marek Panek: Cel ciągle jest taki sam

fot. archiwum

- Cieszymy się, że mamy w składzie medalistów MŚ, ale ja nie traktowałbym tego jako czegoś wyjątkowego. Mamy ich i to jest fajne - mówi Marek Panek, prezes Asseco Resovii Rzeszów, która w poniedziałek zainauguruje nowy sezon rozgrywkowy w Lubinie.

Asseco Resovia Rzeszów nowy sezon PlusLigi rozpocznie meczem z beniaminkiem, Cuprum Lubin. Jakie cele stawiają sobie w Rzeszowie przed startem rozgrywek? – Mistrzostwo Polski – takie cel stawialiśmy sobie już dawno temu, a to, że pojawiło się w drużynie kilku mistrzów świata czy brązowy medalista mundialu, nie zmieniło oczekiwań. Od początku stawialiśmy na najwyższe cele – złoto PlusLigi, Puchar Polski i Ligę Mistrzów. Zresztą od kilku lat takie cele sobie stawiamy – tłumaczy prezes wicemistrzów Polski. – Oczywiście nie było roku, kiedy się udało wszystkie zrealizować. Natomiast jak do tej pory z tego, co osiągaliśmy, jesteśmy zadowoleni. Wierzę, że teraz zbudowaliśmy zespół, który będzie w stanie walczyć o złoty medal i Puchar Polski. Sądzę, że skutecznie powalczymy również w Lidze Mistrzów. W tamtym roku nie udało dojść się do najlepszej czwórki, wierzę jednak, że to będzie ten sezon, kiedy tam się znajdziemy. Cieszymy się, że mamy medalistów MŚ, ale ja nie traktowałbym tego jako czegoś wyjątkowego. Mamy ich i to jest fajne. Myślę, że to zmotywuje też innych i wpłynie na jakość naszej gry – wyjaśnia Marek Panek.

W tym sezonie Resovia skompletowała szerszą kadrę aniżeli w poprzednich latach. Poniekąd wpływ na to miała kontuzja Oliega Achrema. Kapitan „Pasiaków” dochodzi do zdrowia po urazie kolana, ale nie będzie w pełni sił na początku ligi. – Mamy do dyspozycji czterech zdrowych, jednego mniej zdrowego, czyli Alka. Zobaczymy, jak on będzie dochodził do formy i kiedy będzie mógł grać i wzmocnić drużynę. Tamten sezon też nas czegoś nauczył. Kontuzje Alka Achrema i Krzyśka Ignaczaka pokrzyżowały nam plany. Teraz mamy szeroka kadrę. Pojawił się m.in. Michał Żurek i chcemy, żeby on pod okiem Ignaczaka szlifował swoje umiejętności. Jeśli chcemy walczyć o trzy najwyższe cele, to trzeba się na różne sytuacje zabezpieczyć – twierdzi prezes. Czy szerszy skład oznacza to, że wicemistrzowie Polski będą dysponowali w tym sezonie większym budżetem? – Nie, myślę, że budżet jest na podobnym poziomie, na jakim był w tamtym roku – mówi Marek Panek.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved