Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł od lat związany z pilską siatkówką Leopold Łazar

Zmarł od lat związany z pilską siatkówką Leopold Łazar

fot. archiwum

W czwartek, 2 października do klubu PTPS Piła dotarła bardzo smutna informacja o śmierci Leopolda Łazara. Był on jednym ze współzałożycieli pilskiego klubu PTPS. Leopold Łazar całe swoje życie poświęcił działalności sportowej.

Leopold Łazar był współtwórcą żeńskiej siatkówki w Pile. Lekarz, pułkownik Wojska Polskiego. W latach 1979-1993 prezes Wojskowego Klubu Sportowego „Sokół” w Pile, członek komitetu sportowego MON, w swojej karierze pełnił również funkcję wiceprezesa wojewódzkiej Federacji Sportu. Warto podkreślić, że w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku klub, którym kierował, WKS Sokół, odnosił wiele sukcesów nie tylko w regionie, ale i na arenach sportowych kraju.

Całe życie Leopolda Łazara skupione było wokół wydarzeń sportowych. Pierwszą dyscypliną, którą rozpowszechnił w mieście nad Gwdą, była piłka nożna, następnie boks, a później piłka siatkowa, z którą związał się na lata. Od 1993 roku zasiadał w zarządzie Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej.

Leopold Łazar do ostatnich dni interesował się sportem i kibicował pilskiej drużynie. Zawsze był na bieżąco z wydarzeniami w klubie PTPS.Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 4 października, o godz. 14:30.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved