Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PGE Atom Trefl Sopot oficjalnie zaprezentowany

PGE Atom Trefl Sopot oficjalnie zaprezentowany

fot. archiwum

W sopockim hotelu Mera odbyła się prezentacja oraz przedsezonowa konferencja zespołu atomówek. Przedstawiciele zarządu mówili o ważnej roli klubu w rozwoju Pomorza, natomiast Izabela Bełcik zapewniła, że drużyna jest gotowa do walki o medale.

Na oficjalnej prezentacji zabrakło jedynie Charlotte Leys oraz Jany Matiasowskiej-Agajewej, które jeszcze rozgrywają mecze z reprezentacjami w mistrzostwach świata. Do zespołu mają dołączyć po 12 października. Głos na konferencji zabrali prezydent miasta Sopotu, właściciel i prezes klubu oraz trener i kapitan sopockiego Atomu. Nie obyło się bez podziękowań dla sponsorów oraz współwłaścicieli, jakimi są miasto Sopot czy grupa Trefl, za wieloletnie wsparcie PGE Atomu Trefla Sopot. – Bardzo dziękuję grupie PGE, za tak zwane atomowe wejście parę lat temu do Sopotu i trwanie przy nas do tej pory. Tak wielkie poparcie planów inwestycyjnych tego koncernu na wybrzeżu jest niebywałe. Sukcesy klubu, jakimi są mistrzostwa Polski, są również jego udziałem – mówił Jacek Karnowski, prezydent miasta Sopotu.

Zarząd zwrócił również uwagę na rozwój regionu Pomorza przy pomocy siatkówki. Najpierw Kazimierz Wierzbicki, właściciel klubu, zapewnił, że w kolejnych latach PGE Atom Trefl Sopot będzie włączał się w akcje szkolenia młodzieży, natomiast o tej długoletniej perspektywie dokładniej kontynuował prezes klubu. – Z mojego punktu widzenia najważniejsze jest, tak prawdę mówiąc, zapewnienie temu klubowi rozwoju, ale takiego zrównoważonego, na dobrych fundamentach, czyli żebyśmy mogli skupić się na tym, co przed chwilą pan Kazimierz powiedział. Ten klub jest taką piramidą dla wybrzeża – wiem, że to górnolotnie brzmi. W regionie jest wiele miejsc, gdzie dziewczyny zaczynają swoje kariery, rozwijają się i dobrze by było, aby sponsorzy, właściciele i całe środowisko siatkarskie traktowało nasz klub jako swego rodzaju ikonę i wizytówkę tego, co w siatkówce żeńskiej na Pomorzu można zrobić – powiedział Roman Szczepan Kniter.

Lorenzo Micelli nie szczędził słów pochwał i podziękowania dla zarządu, który zapewnił jemu i jego zespołowi możliwość grania i trenowania w jak najlepszych warunkach. Wyznał również, że nie czuje presji od strony zarządu, a wsparcie oraz chęć pomocy. Podsumował również sparingi poprzedzające początek ORLEN Ligi. Nowy trener nie ukrywał, że najważniejsza dla niego będzie gotowość i predyspozycje do walki. – Nie da się tego wypracować na treningach, a chcemy zawsze walczyć o dobry wynik, w każdym meczu. Nie gramy dla kogoś, tylko gramy dla siebie. Dziewczyny bardzo się starają i jestem z nich dumny. Są otwarte, nie boją się podejść i porozmawiać ze mną. Ja oczekuję od nich dawania z siebie maksa nawet na treningach oraz pracowania nad techniką. Z mojej strony,bardzo sobie cenię pracę z tą grupą, bo wkłada w każde zadanie całe serce – przyznał szkoleniowiec.Na sam koniec kapitan PGE Atomu Trefla Sopot podsumowała okres przygotowań oraz wyraziła nadzieję na dobry końcowy wynik nadchodzącego sezonu. – Gdybyśmy pierwsze sparingi przedsezonowe rozpoczęły na wysokim poziomie, to mogłybyśmy zacząć się martwić. Mamy czas na poprawę naszej gry. Ligę zaczniemy na wyjeździe, więc będzie troszeczkę ciężej. Mamy nowe, piękne stroje i obiecujemy, że jesteśmy gotowe do sezonu – zakończyła Izabela Bełcik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved