Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milena Rosner: Łatwo młodym dziewczynom pola nie oddamy

Milena Rosner: Łatwo młodym dziewczynom pola nie oddamy

fot. Cezary Makarewicz

- Poważnie myślałam o zakończeniu kariery, ale po rocznej przerwie poczułam głód gry w siatkówkę. Dostałam kuszącą propozycję i postanowiłam wrócić - mówi była reprezentantka Polski Milena Rosner, która będzie drugą libero Trefla Sopot.

Mistrzyni Europy z 2005 roku w rozpoczynającym się w piątek sezonie Orlen Ligi będzie drugą libero Atomu Trefla Sopot. Jej koleżankami klubowymi są inne mistrzynie Europy Izabela Bełcik i Anna Podolec. Do gry po przerwie macierzyńskiej wraca także kolejna siatkarka ze złotej drużyny Andrzeja Niemczyka Natalia Bamber-Laskowska, która w tym roku urodziła dziecko. Teraz będzie kontynuowała karierę w Bielsku-Białej. W sumie w Orlen Lidze będzie grało aż dziewięć mistrzyń Europy – trzy (Małgorzata Glinka-Mogentale, Mariola Zenik i Aleksandra Jagieło) w mistrzu Polski Chemiku Police. – Złotka trzymają się mocno. Widocznie jesteśmy z dobrej próby złota i łatwo młodym dziewczynom pola nie oddamy – śmieje się Milena Rosner, która w Atomie Treflu będzie konkurowała z młodszą o 9 lat Agatą Durajczyk.

Była kapitan reprezentacji Polski już wcześniej pracowała z Lorenzo Micellim, nowym trenerem Atomu Trefla. – Był moim szkoleniowcem w Volley Bergamo w sezonie 2007/08, gdy zdobyłyśmy Puchar Włoch. To świetny fachowiec, a ja lubię pracować z profesjonalistami. To on wymyślił sobie, żebym wróciła do siatkówki i przekwalifikowała się z przyjmującej na libero – mówi 34-letnia siatkarka. – Milena będzie wsparciem dla drużyny nie tylko pod względem sportowym, ale także mentalnym – cieszy się włoski trener sopocianek.

Rosner dwukrotnie zawieszała już karierę. Po raz pierwszy po igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdy w 2010 roku została mamą. Po raz drugi przed rokiem po dwóch sezonach spędzonych w Impelu Wrocław. – Opiekowałam się synkiem, ale tęsknota za siatkówką zwyciężyła – mówi siatkarka.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved