Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Musimy to sobie wywalczyć na boisku

Marcin Waliński: Musimy to sobie wywalczyć na boisku

fot. Arkadiusz Buczyński

- Na pewno będziemy chcieli zająć lepsze miejsce niż dziewiąte. Wydaje mi się, że mamy fajną ekipę i jeśli to dobrze poskładamy, to możemy namieszać w lidze - tak tuż przed startem sezonu mówi siatkarz Transferu Bydgoszcz, Marcin Waliński.

Za wami jest już ciężki okres przygotowawczy, niedługo startuje sezon. Jak się zapatrujecie na ten nowy sezon i jakie macie cele?

Marcin Waliński:Na pewno będziemy chcieli zająć lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie. Będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Mamy teraz młodych zawodników wspartych doświadczeniem i mam nadzieję, że to jakoś zaprocentuje. Nie będę stawiał tutaj celów, bo jest na to za wcześnie. Na pewno będziemy chcieli zająć lepsze miejsce niż dziewiąte. Wydaje mi się, że mamy fajną ekipę i jeśli to dobrze poskładamy, to możemy namieszać w lidze.

W pierwszym inauguracyjnym meczu zmierzycie się z Politechniką Warszawską. W tamtym sezonie przegraliście z nią oba spotkania, dlatego pewnie będziecie chcieli udowodnić swoją wyższość takim dobrym składem?Dokładnie, chcielibyśmy przede wszystkim zbudować w sobie wartość zespołu, że jak się wygrywa, to są pozytywne emocje i to ciągnie dalej, i mam nadzieję, że tak będzie, że zaczniemy sezon od zwycięstwa. Na pewno już wszyscy nie możemy się doczekać startu ligi i myślę, że wyjdziemy i pokażemy, że stać nas na dobrą grę w siatkówkę i przede wszystkim odbudować w sobie morale z zespołem z Warszawy. W zeszłym sezonie nie mieliśmy dobrych spotkań z tą drużyną. Teraz pozmieniały się składy, teraz jest nowy sezon i nowe cele i wierzę, że ten początek będzie dla nas, ale musimy to sobie wywalczyć na boisku.

W tym sezonie PlusLiga została powiększona z 12 do 14 zespołów. Jak spoglądasz na ten obecny sezon z większą liczbą drużyn?

Są w tym zalety i wady. Na pewno w tym sezonie będzie więcej meczów i więcej grania, z czasem będzie narastać zmęczenie oraz narażanie organizmu na dużą pracę i mam nadzieję, że będzie czas, aby zregenerować siły, bo terminarz jest napięty, a każdy zespół będzie chciał wygrywać. To nie będzie tak, że ktoś nam się podłoży. Trzeba będzie dać z siebie dać sporo siły w tym sezonie, żeby przede wszystkim wyjść i walczyć, i wyszarpywać punkty. Jeśli da się wygrać mecz 3:0, to wygrajmy go 3:0, jak będziemy przegrywać, to musimy się podnieść i walczyć dalej, żeby chociaż te punkty urywać i myślę, że to jest właśnie taka dewiza na ten sezon. Będziemy się starali walczyć w każdym secie, o każdy punkt, żeby to spotkanie wygrać.

Rozmawiał Łukasz Zdunkiewicz – sportowabydgoszcz.pl

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved