Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek: Bardzo liczę na to, że sezon będzie udany

Bartosz Janeczek: Bardzo liczę na to, że sezon będzie udany

fot. Cezary Makarewicz

- Mamy fajną drużynę, fajną atmosferę i to jest najważniejsze. Bardzo, bardzo liczę na to, że sezon będzie udany - mówi Bartosz Janeczek, atakujący akademików, który wrócił do Częstochowy po dwóch latach nieobecności.

Za wami blisko dwa miesiące przygotowań. Jesteście gotowi podjąć wyzwanie w PlusLidze?

Bartosz Janeczek: – Zacząć trzeba od tego, że w AZS-ie tworzy się coś nowego. W drużynie jest większość nowych zawodników i można mieć nadzieję, że gra będzie wyglądała inaczej niż w dwóch ostatnich sezonach. Śledziłem to, co tutaj się działo, i wyniki na pewno nie były zadowalające. Pierwszy mecz rozegramy już za trzy dni i nie możemy się tego doczekać, tym bardziej że w ostatnich sparingach prezentowaliśmy się dobrze. W memoriale w Murowanej Goślinie przegraliśmy dwa razy, ale te mecze potwierdziły, że bardzo dobrze przepracowaliśmy przygotowania. Naprawdę niewiele brakowało, abyśmy zagrali w finale tego turnieju.

Na początek zmierzycie się z jedną z największych sił w PlusLidze – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Przed tym meczem wszystko przemawia za rywalami, ale…Ale to jest sport. Będzie bardzo ciężko, ale nie złożymy broni przed meczem. Wszyscy wiedzą, kim jest ZAKSA, my też wiemy, ale będziemy walczyć.

Odszedłeś z AZS-u przed dwoma laty do Resovii, z której od razu zostałeś wypożyczony do ligi francuskiej. Potem był Transfer Bydgoszcz, a teraz znowu jesteś w Częstochowie. Niektórzy twierdzą, że wróciłeś tutaj, żeby się odbudować po niezbyt udanym okresie.

No i dobrze, niech tak twierdzą. Po części jest to prawda, bo ostatni sezon z różnych względów nie był dla mnie najlepszy. Nie chciałbym wchodzić w szczegóły, ale drużyna, w której grałem, nie funkcjonowała najlepiej. W pewnym momencie coś drgnęło, ale sezon się skończył. Teraz przyszedłem do klubu, który znam. Przyszedłem z nadziejami. Dziś mogę powiedzieć, że czuję się tutaj dobrze i liczę, że rozpoczynający się sezon będzie udany.

Jak z perspektywy czasu oceniasz transfer do Resovii? To chyba nie była dla ciebie dobra decyzja?

Zacząć trzeba od tego, że ja w AZS-ie spędziłem sporo czasu, w sumie pięć lat. Zakończyliśmy ten okres fajnym sukcesem (zwycięstwem w Challenge Cup – przyp. red.) i chciałem spróbować czegoś nowego, zobaczyć, jak to funkcjonuje w innych klubach. Sprawdzić się na poziomie klubów z czołówki ligi. Wszystko potoczyło się inaczej, niż sobie wyobrażałem, ale to już za mną i nie chcę do tego wracać. Teraz zaczyna się nowy rozdział w mojej karierze. Mamy fajną drużynę, fajną atmosferę i to jest najważniejsze. Powtórzę, że bardzo, bardzo liczę na to, że sezon będzie udany.

Cały wywiad Tadeusza Iwanickiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved