Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paul Lotman: To było dla nas ogromne rozczarowanie

Paul Lotman: To było dla nas ogromne rozczarowanie

fot. Joanna Skólimowska

Paul Lotman po nieudanych dla reprezentacji USA mistrzostwach świata nie miał wiele czasu na odpoczynek. Przyjmujący Resovii nie może się już doczekać nowego sezonu PlusLigi. - Wszystkie drużyny wzmocniły się, więc będzie bardzo trudno - zapowiada.

Memoriał Zdzisława Ambroziaka był dla was właściwie jedyną okazją przed sezonem na sprawdzenie swojej formy.
Paul Lotman:Dokładnie, zakończyliśmy mistrzostwa świata i nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania, zwłaszcza ci, którzy grali w reprezentacjach i wrócili kilka dni temu. Mamy jednak wielu zawodników, co jest na pewno naszą mocną stroną i możemy korzystać z każdego z nich, tak więc pozostaje nam starać się jak najlepiej przygotować do sezonu.

Ten sezon nie będzie łatwy, bo liga została powiększona i zagra teraz 14 drużyn, co oznacza więcej grania. Dla was, zawodników, to chyba nie jest dobra wiadomość?
– To jest o wiele więcej meczów, oznacza to dwa spotkania w tygodniu i wiele podróżowania. Myślę, że nie jest łatwo się na to przygotować, ale na szczęście mamy w składzie dużo dobrych zawodników i możemy z nich wszystkich skorzystać. Przyda nam się to. Z pewnością to będzie bardzo długi sezon (śmiech).

Długi sezon, z jednym jak przypuszczam celem – odzyskaniem mistrzowskiej korony, o co też nie będzie prosto.
– Nie będzie, wszystkie drużyny, począwszy od tych z dołu tabeli, po te topowe, wzmocniły się, więc będzie bardzo trudno. Oczywiście mamy szanse na to, by osiągnąć dobre wyniki w PlusLidze, ale także w Lidze Mistrzów, mamy nie najgorszą grupę, tak więc jestem podekscytowany nowym sezonem.Czy po mistrzostwach świata miałeś trochę wolnego, zanim wróciłeś do Rzeszowa?
– Tak, po tym, jak przegraliśmy z Argentyną, wróciłem do Stanów, miałem pięć dni wolnego i trochę odpocząłem, zapomniałem na chwilę o siatkówce. Naprawdę tego potrzebowałem. To było bardzo długie lato, z bardzo trudnym i bardzo smutnym zakończeniem dla naszej drużyny. Odpocząłem nieco i jestem gotowy znowu na granie.

Końcówka sezonu reprezentacyjnego musiała być dla was dużym rozczarowaniem – po wygraniu Ligi Światowej przez Stany Zjednoczone, wielu widziało już was z medalem mistrzostw świata, wy pewnie też na to liczyliście…
– To było dla nas ogromne rozczarowanie, zwłaszcza że byliśmy bardzo blisko awansu do trzeciej rundy. Żeby go sobie zapewnić, potrzebowaliśmy wygrać z Argentyną, nie udało nam się, a rywale zagrali bardzo dobre spotkanie. Dla nas to był duży szok, byliśmy potem bardzo smutni, ja tym bardziej, bo graliśmy w Polsce i naprawdę chciałem awansować do czołowej szóstki, a potem do czwórki.

Nie miałeś wiele czasu na odpoczynek, nie boisz się, że to wyjdzie gdzieś podczas sezonu?
– Oczywiście. Prosiłem o trochę więcej wolnego, ale musiałem wrócić i zacząć przygotowania. Mamy dużo dobrych zawodników, także młodych, więc o to się nie martwię, każdy będzie miał okazję pograć.

Przed sezonem mówiło się, że zmienisz klub, jednak ostatecznie zdecydowałeś się zostać w Resovii. Dlaczego?
– Tak, było dużo zmian decyzji, raz myślałem, że zostanę, innym razem, że odejdę. Podjąłem jednak decyzję, że zostaję w Resovii. Zawsze tu się dobrze czułem. Zeszły sezon był troszeczkę inny i byłem trochę rozczarowany, że nie dostawałem dużo szans gry. Cieszę się jednak, że zostaję i tutaj w sumie dla mnie jest drugi dom. Kocham grać w Polsce i dla tego klubu, który jest najprawdopodobniej najlepszy na świecie, z tego powodu jestem naprawdę szczęśliwy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved