Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Bociek zawiesił karierę sportową

Grzegorz Bociek zawiesił karierę sportową

fot. Joanna Skólimowska

Zła wiadomość nadeszła dzisiaj z Kędzierzyna-Koźla. Podczas konferencji prasowej atakujący ZAKSY Grzegorz Bociek ogłosił, że zawiesza karierę sportową. Powodem są problemy zdrowotne siatkarza, konkretnie choroba nowotworowa, z którą musi się zmierzyć.

We wrześniu u Grzegorza Boćka wykryto chorobę nowotworową, z powodu której zawodnik przez najbliższe miesiące będzie musiał poddawać się intensywnemu leczeniu (chemioterapia). Podczas konferencji prasowej młody atakujący poinformował, że cierpi na nowotwór układu limfatycznego. Jest to przyczyna, dla której jest zmuszony zawiesić karierę sportową na najbliższy sezon.

Najważniejsze jest w tym przypadku zdrowie Grzegorza Boćka, ale ta sprawa mocno komplikuje sytuację ZAKSY. W kadrze kędzierzyńskiej drużyny zakontraktowanych jest jeszcze dwóch atakujących: Dominik Witczak i Paweł Gryc. Ten ostatni ma jednak zerwane wiązadła krzyżowe i czeka go długa rehabilitacja, natomiast dyspozycja Dominika Witczaka jest wielką niewiadomą. W przerwie wakacyjnej 31-letni siatkarz udanie występował na plaży, trenował także z kadrą Stephane’a Antigi, ale jak pokazuje poprzedni sezon, nie jest on w stanie utrzymać wysokiej formy przez cały czas trwania rozgrywek. Dlatego działacze i sztab szkoleniowy mają teraz trudny orzech do zgryzienia. Muszą szukać drugiego atakującego, który mógłby zastąpić Grzegorza Boćka. Takim zawodnikiem mógłby być Holender Kay Van Dijk, który obecnie przechodzi testy w kędzierzyńskim klubie. Jeżeli spełni oczekiwania, to pewnie zostanie zakontraktowany i będziemy mogli podziwiać go na parkietach PlusLigi.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved