Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Kopczyk: Chcemy pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę

Agata Kopczyk: Chcemy pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę

fot. pzps.pl

- Przez to, że liga jest zamknięta, nie ma takiej presji. Oczywiście chcielibyśmy coś wygrać. Może na początku punkt, potem dwa - mówi przed startem sezonu Orlen Ligi nowa trener odmłodzonego Pałacu Bydgoszcz, Agata Kopczyk.

Śledziła pani latem ruchy kadrowe w Impelu Wrocław i sparingi wrocławianek?

Agata Kopczyk: Oczywiście, że tak. Wiadomo, że taktycznie przygotowujemy się do tego meczu. Impel ma taki skład, że niezależnie kto wyjdzie w pierwszej szóstce, to będzie chciał nas pokonać. My się jednak nie poddamy. Ważny będzie każdy punkt, a może uda nam się urwać seta… Wrocławianki są bardzo silne i doświadczone. Mają zawodniczki, które od lat grają w Orlen Lidze na wysokim poziomie. Cenimy nasze rywalki, ale chcemy pokazać na co nas stać. Będziemy walczyć.Pani zdaniem Impel znów włączy się do walki o medale?

– Jestem przekonana, że będzie o to walczył. Impel prawdopodobnie nie jest jeszcze w optymalnej formie, ale już prezentuje się bardzo dobrze. Szczyt formy dopiero przyjdzie. Wrocławianki mają bardzo dobrą, doświadczoną rozgrywającą Denise Hanke, która potrafi przerzucić piłkę, kiwa i atakuje z lewej ręki.

Jakie są cele pani zespołu w tym sezonie?

– Ciężko pracowałyśmy cały okres przygotowawczy i chociaż jesteśmy młodą drużyną, to chcemy pokazać, że potrafimy grać w siatkówkę i walczyć.

W trakcie przedsezonowych przygotowań Pałac grał w dwóch turniejach. Jak pani oceni postawę swojej drużyny w tych sparingach?

– Powiem tak: wszystkie nasze sparingi to… tylko sparingi. Wynik miał drugorzędne znaczenie. Daliśmy pograć wszystkim zawodniczkom, próbowaliśmy różnych wariantów, analizowaliśmy to, czego nam brakuje, co trzeba jeszcze poprawić. Nasze rezultaty nie były najważniejsze.

Dla tak młodej drużyny jak Pałac to chyba komfortowa sytuacja, że liga jest zamknięta w tym sezonie?

– Myślę, że przez to będziemy spokojniejsze. W składzie mamy mnóstwo juniorek do tego stopnia, że niektórzy sobie żartują, że Pałac jest świetną ekipą, ale na… juniorskie mistrzostwa Polski. Przez to, że liga jest zamknięta, nie ma takiej presji. Oczywiście chcielibyśmy coś wygrać. Może na początku punkt, potem dwa. Z tego co widzę, to dziewczyny są bardzo ambitne i jestem z tego bardzo zadowolona.

To chyba był dobry ruch ze strony władz klubu, że legenda Pałacu, która wywalczyła dla niego jedyny złoty medal mistrzostw Polski, została trenerką. Dzięki temu ma pani pewnie większy autorytet w drużynie.

– Chciałabym być tak odbierana. Z tym klubem jestem związana od wielu lat. Byłam kapitanem tego zespołu, gdy zdobywał mistrzostwo Polski, grałam w reprezentacji, zdobywałam medale z innymi drużynami. Chciałabym podziękować panu prezesowi, za tę propozycję. To była dla mnie trudna decyzja, bo do tej pory prowadziłam zespoły młodzieżowe, a to duży przeskok. To inna siatkówka.

*Więcej na stronie impelwroclaw.pl

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved