Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stołeczni z Piotrem Lipińskim, a bez sponsora

Stołeczni z Piotrem Lipińskim, a bez sponsora

fot. archiwum

Piotr Lipiński, kapitan Effectora z ubiegłego sezonu, w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi zagra w barwach AZS-u Politechniki Warszawskiej. Klub poinformował także o zerwaniu krótkiej współpracy z jednym ze sponsorów.

35-letni rozgrywający pożegnał się z kieleckim klubem latem tego roku. Umowa z nim została rozwiązana za porozumieniem obu stron, a do Kielc na pozycję rozgrywającego przyszli za to Marcin Janusz oraz Grzegorz Pająk. Lipiński w drużynie ze stolicy o miejsce w podstawowej szóstce będzie rywalizował z młodym Krzysztofem Bieńkowskim.

Współpraca Politechniki i 4You Airlines nie trwała długo. Rozpoczęła się 3 czerwca 2014 roku podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. Firma 4You Airlines została sponsorem tytularnym naszego klubu, a co za tym idzie – jej nazwa stała się pierwszym członem nazwy drużyny. Już po kilku tygodniach pojawiły się jednak sygnały, że linia lotnicza nie zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań. Dziś możemy potwierdzić, że AZS Politechnika Warszawska do sezonu 2014/2015 PlusLigi przystąpi bez 4You Airlines.

Sylwester Strzylak, prezes 4You Airlines, zwrócił się do nas z prośbą o rozwiązanie umowy. Jego firma ma problemy, o których głośno ostatnio w mediach. Żałujemy, ale rozumiemy tę sytuację – powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS-u Politechniki Warszawskiej S.A. – Jednocześnie pragnę uspokoić, że rozstanie z 4You Airlines nie wywoła w klubie kryzysu. Podpisując umowę z zupełnie nową na rynku firmą, braliśmy pod uwagę różne ewentualności. Również tę, o której teraz informujemy. Nie chcieliśmy ryzykować i zakontraktowaliśmy młodych zawodników – wyjaśniła.Po rozwiązaniu umowy z 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska wciąż pozostaje bez sponsora strategicznego. – Współpraca z linią lotniczą mogła ustabilizować naszą sytuację, ale nie ma co gdybać – stwierdziła Jolanta Dolecka. Pracujemy dalej i podejmujemy rozmowy z kolejnymi firmami. Po zdobyciu przez naszą reprezentację mistrzostwa świata popularność siatkówki z pewnością wzrośnie, warto więc wykorzystać marketingowy potencjał naszej dyscypliny sportu. Serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy – dodała.

źródło: azspw.com, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved