Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sanja Malagurski: Cieszą mnie nagrody przyznane w Szamotułach

Sanja Malagurski: Cieszą mnie nagrody przyznane w Szamotułach

fot. archiwum

Nowa przyjmująca Chemika Police, Serbka Sanja Malagurski, miała już okazję świętować z nim swój pierwszy sukces. Grą i postawą na boisku walnie przyczyniła się do zwycięstwa polickiej drużyny w Amica Cup 2014 i zdobycia Superpucharu Polski.

Malagurski w dwóch z trzech turniejowych meczów wystąpiła na nietypowej dla siebie pozycji – atakującej, w pojedynku z PGE Atomem Treflem Sopot wykazała się wysoką skutecznością. Za ten występ organizatorzy przyznali jej tytuł MVP meczu. Zaledwie w jednym spotkaniu zagrała na swojej nominalnej pozycji – przyjmującej, a to wystarczyło, by organizatorzy uznali ją za najlepszą wśród wszystkich przyjmujących na turnieju.

Superpuchar Polski to pierwsze pani trofeum zdobyte z nową drużyną. Czy zamierza pani, razem z Chemikiem Police, zdobyć więcej pucharów, tytułów, medali?

Sanja Malagurski: – To interesujące pytanie (śmiech). Oczywiście nie było możliwości, by dobrze poznać drużynę. Na treningi z dziewczynami miałam jedynie kilka dni przed tym turniejem. Ale jestem bardzo szczęśliwa, że po pierwsze zdobyłyśmy superpuchar – nasze pierwsze wspólne trofeum, a po drugie, że wygrałyśmy ten mały turniej, ale z mocnymi rywalami. W sumie to bardzo przyjemny i miły początek mojej gry w Chemiku Police. Oczywiście mam nadzieję, że to jest pierwsze z wielu naszych wspólnych zwycięstw i trofeów.Pani występ w tym turnieju został pozytywnie oceniony przez organizatorów. A jak pani sama ocenia swój debiut w Chemiku Police?

– To, co mnie spotkało na turnieju: nagrody i uznanie, było miłe. Nie mamy jeszcze pełnego składu i czekamy, aż dołączą do nas wszystkie zawodniczki (Ana Bjelica, Stefana Veljković i Maja Ognjenović przyp. red.), w związku z tym  z konieczności grałam głównie na pozycji atakującej. Pozostałe dziewczyny bardzo mi pomogły na boisku, bym mogła robić to jak najlepiej. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa i za to im dziękuję.

Czy to oznacza, że w Chemiku Police czuje się pani dobrze?

– Bardzo dobrze! Pomimo że większość dziewczyn z drużyny jest ode mnie starsza, nie ma to żadnego znaczenia. Mam od nich w każdej chwili wsparcie. Wielką pomoc mam także od pozostałych osób z naszego zespołu i klubu. To jest dla mnie bardzo ważne, dlatego jestem bardzo szczęśliwa, z tego powodu mogę jeszcze raz powiedzieć, że jest mi tu bardzo dobrze.

 

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved