Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Norbert Śron: Musimy zachować spokój w swoich poczynaniach

Norbert Śron: Musimy zachować spokój w swoich poczynaniach

- Po zakończonym meczu czuliśmy duży niedosyt i sporo sportowej złości, gdyż jesteśmy świadomi, iż ten mecz przegraliśmy brakiem konsekwentnej gry w końcówkach poszczególnych setów - powiedział opiekun Cuprum Lubin Norbert Śron.

Mecz z Treflem Gdańsk był dla młodych zawodników z Dolnego Śląska debiutem w Młodej Lidze. Siatkarze Cuprum pomimo dobrej gry, dobrej postawy na boisku musieli uznać wyższość swoich rywali z Gdańska. – Po zakończonym meczu czuliśmy duży niedosyt i sporo sportowej złości, gdyż jesteśmy świadomi, iż ten mecz przegraliśmy brakiem konsekwentnej gry w końcówkach poszczególnych setów. A skoro przegraliśmy, to ktoś mógłby stwierdzić, że należy nam się dwója. Cóż, zgodziłbym się z tym, gdybyśmy „położyli” się na parkiecie i nie podjęli walki z bardziej doświadczonym zespołem jakim jest Gdańsk, lecz zdecydowanie tak nie było. To był mecz walki i pokazu sporych umiejętności z obu stron siatki. Zawodnicy zostawili dużo zdrowia na parkiecie, a za serce i ambicje włożoną w grę nie mam zamiaru swoich zawodników krzywdzić negatywną oceną – ocenił postawę obu drużyn lubiński szkoleniowiec.

Lubinianie jedynie w pierwszym secie wyraźnie przegrali, w pozostałych trzech toczyli wyrównaną grę. W drugim byli bliscy odniesienia zwycięstwa, ale przegrali tę partię w stosunku 27:29 – Ten mecz to mała karuzela nastrojów. Pierwszy set to jak dla beniaminka sporo stresu i mało opanowania, lecz już w drugim secie zdecydowanie narzuciliśmy swój styl gry. Prowadziliśmy wysoko i to nas uśpiło. Brakiem konsekwencji w zagrywce i ataku przegrywamy 27:29. W trzeciej partii znakomita obrona sytuacyjna Adriana Kopija dała nam wiarę w zwycięstwo i ze stanu 21:19 dla Lotosu wychodzimy z opresji, wygrywając 25:21. Czwarta partia to ponownie nasza dominacja, lecz tym razem to my, prowadząc 21:19, przegrywamy seta brakiem odporności i doświadczenia – podsumował grę swoich podopiecznych lubiński trener. Pomimo poniesionej porażki w inauguracyjnym spotkaniu trener lubinian jest dobrej myśli i ma nadzieję, że jego podopieczni w następnych meczach zagrają lepiej. – Pointą jest przekonanie, że Młoda Liga to nie „trzepak dla bogatych”, lecz liga, która stawia wysokie wymagania. Nam zabrakło spokoju i opanowania, bo umiejętności mamy niemałe. Dlatego jestem pełen wiary w ten zespół i cały sezon. Jestem świadomy, że w lidze jest kilka bardzo mocnych zespołów, lecz jeśli będziemy dalej ciężko pracować, to awans do upragnionej fazy play-off może okazać się faktem – zakończył Norbert Śron.

źródło: ks.cuprum.pl