Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Twardowska: Było to dla mnie duże wyzwanie

Julia Twardowska: Było to dla mnie duże wyzwanie

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Orlen Ligi w nadchodzący weekend rozpoczynają walkę w lidze. Dla Julii Twardowskiej będzie to ważny sezon. Po debiucie w kadrze Polski młoda przyjmująca wybiega w przyszłość. - Myślę, że dam radę - mówi Julia Twardowska.

Młoda przyjmująca ma za sobą już rok grania w Orlen Lidze. Jej dobra postawa doprowadziła do powołania na treningi reprezentacji seniorek. Julia Twardowska miała już doświadczenie zdobyte w kadrach młodzieżowych, teraz jednak musiała zmierzyć się z dorosłą siatkówką. – Wszystko toczy się dosyć szybko. Pierwszy sezon w ekstraklasie, a tu nagle kadra. Było to dla mnie duże wyzwanie,  a zarazem wielka przygoda – ocenia swoją obecność w reprezentacji trenera Makowskiego młoda przyjmująca.

Po ciężkiej wakacyjnej pracy w kadrze przyszedł czas na kolejny sezon Twardowskiej w ekstraklasie kobiet. Z drużyną Pałacu Bydgoszcz siatkarka będzie walczyć o jak najlepszy wynik sportowy oraz o swój dalszy rozwój. – Mamy bardzo młody zespół. Mam już rok grania w Orlen Lidze za sobą, więc myślę, że będzie trzeba ciągnąć tę grę. Te trzy miesiące przepracowane na kadrze przeniosą się na grę w klubie – komentuje Twardowska.

Zgranie ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami będzie procentować w nadchodzącym sezonie. Mimo mniejszej ilości gry młoda przyjmująca cieszy się z powołania do kadry. – Dużo nauczyłam się na tych treningach, miałam mniej grania, ponieważ grały zawodniczki bardziej doświadczone. Trener Makowski dawał szansę również mi, więc myślę, że przełoży się to na moją aktualną dyspozycję – mówi zawodniczka. Na treningach reprezentacji dużo czasu trener Makowski poświęcał na konkretne elementy gry. – Na kadrze skupiałyśmy się na przyjęciu, więc myślę, że w tym sezonie będzie ono dużo lepsze w moim wykonaniu. Trenowałyśmy również nad tym, aby nie popełniać dużej ilości błędów – kończy Julia Twardowska.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved