Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Giuseppe Cuccarini: Kolejny krok w przygotowaniach

Giuseppe Cuccarini: Kolejny krok w przygotowaniach

fot. Bogusław Krośkiewicz

Giuseppe Cuccarini ocenił, że wygrany turniej w Szamotułach był najcięższym do tej pory elementem przygotowań do nadchodzącego sezonu ligowego. - Był to dla nas kolejny krok w przygotowaniach - ocenia szkoleniowiec.

Mogę nawet powiedzieć, że to najtrudniejszy krok z dotychczasowych. Zawodniczki miały trzy dni ciężkiej pracy, co było dla nich dużym wyzwaniem. Zauważyłem jednak, że inne drużyny są na podobnym poziomie budowania formy fizycznej. Wszyscy mocno trenują, bo teraz jest na to najlepszy czas przed nowym sezonem.

Włoski szkoleniowiec zauważył kilka błędów, ale bardzo podobała mu się drużyna w trudnych momentach meczu. Zespoły różnie reagują na presję, jednak Chemik składa się w większości z bardzo doświadczonych zawodniczek, co miało przełożenie na postawę w momentach kryzysowych.

Bardzo cenię moje zawodniczki za ich postawę w trudnych i ważnych momentach meczu – dodaje. – Wówczas wszystkie dążą do znalezienia rozwiązania w danej sytuacji i grają najlepiej. Bez względu na to, w jakim składzie występują. Starałem się mieszać zawodniczki, dokonywałem zmian i nie trzymałem się jednej obsady. W każdym ustawieniu znajdowały odpowiednie rozwiązania.Turniej w Szamotułach był ostatnim sprawdzianem przed Orlen Ligą. W najbliższy piątek Chemik zainauguruje sezon z Developresem Rzeszów.

 

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved