Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Agata Durajczyk: Jestem szczęśliwa, że będę grała w Treflu Sopot

Agata Durajczyk: Jestem szczęśliwa, że będę grała w Treflu Sopot

fot. Piotr Woźniak

Atom Trefl Sopot zajął drugie miejsce podczas rozgrywanego w Szamotułach turnieju SGB Amica Cup, najlepszą libero została Agata Durajczyk. - Cieszę się, że zagram w sopockiej drużynie, można powiedzieć, że wróciłam do domu - powiedziała siatkarka.

W meczu z Muszynianką sopocianki w dwóch pierwszych setach łatwo wygrały ze swoimi rywalkami, jednak w trzecim musiały się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności. – Zabrakło nam koncentracji w trzecim secie, ponieważ ekipa z Muszyny w tej partii zagrała w swoim podstawowym składzie. W pierwszym secie mineralne grały w nieco innym składzie, potem zagrały zawodniczki z pierwszego składu i brak naszej koncentracji miał wpływ na naszą postawę w tym secie. My musiałyśmy gonić rywala, ale na szczęście nam się udało i wyszłyśmy zwycięsko z tej potyczki – oceniła postawę całej drużyny w tym meczu libero Trefla.

Wychowanka Gedanii Gdańsk w latach 2012-2014 grała w łódzkim klubie – Budowlani i zmianę barw klubowych uważa za dobrą. – Jestem zadowolona z gry w Treflu, pochodzę z Trójmiasta, więc można powiedzieć, że wróciłam do domu. Mamy świetnego trenera, ciężko pracujemy i mam nadzieję, że efekty naszej pracy będzie widać na boisku. Uważam, że będziemy grały jeszcze lepiej – stwierdziła zawodniczka.

W ekipie Trefla doszło do bardzo wielu zmian personalnych niemal na każdej pozycji. Zmiany te mają sprawić, że Trefl odzyska tytuł mistrza Polski. Drugą libero została była reprezentantka Polski Milena Rosner, do klubu dołączyła też utalentowana Magdalena Damaske. – Cele na ten sezon mamy bardzo wysokie, zamierzamy grać o mistrzostwo Polski i chcemy zdobyć Puchar Polski. Cieszy fakt, że Magdalena Damaske może z nami trenować i się ogrywać pod nieobecność zawodniczek, które grają na mistrzostwach świata. Jeżeli będzie ciężko pracowała, to na pewno zostanie dobrą zawodniczką przy takim trenerze. Z Mileną Rosner dobrze się rozumiemy, trenujemy razem i mam nadzieję, że przyniesie to korzyści dla naszego zespołu – zakończyła nowa siatkarka sopockiej drużyny. 

źródło: inf. własna, siatkarskaligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved