Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Z kim i ile kontraktów podpisała Magdalena Damaske?

Z kim i ile kontraktów podpisała Magdalena Damaske?

fot. Tomasz Tadrała

W sezonie transferowym informowaliśmy o wzmocnieniu Budowlanych na przyszłość. W zespole z Łodzi miała zagrać Magdalena Damaske, jedna z nadziei polskich siatkówki. Tymczasem zawodniczka podpisała kolejną umowę z... Atomem Trefl Sopot.

Magdalena Damaske jest uważana za ogromny talent. To filar młodzieżowych reprezentacji Polski, a udowodniła to w 2013 roku, kiedy to młode Polki zdobyły złoty medal w mistrzostwach Europy kadetek. Co więcej, przyjmująca ma na koncie złote medale mistrzostw Polski kadetek (2013) oraz juniorek (2013 i 2014).

Nic więc dziwnego, że po zakończeniu ubiegłego sezonu propozycje złożyło jej kilka klubów. Ostatecznie 18-letnia przyjmująca wybrała Budowlanych Łódź i podpisała kontrakt. – Takiej okazji nie mogliśmy zmarnować. Magda będzie reprezentowała Budowlane przede wszystkim w Młodej Orlen Lidze, gdzie będzie z pewnością liderką, ale wspomoże także zespół seniorski. Jestem bardzo zadowolony i liczę na nią w przyszłym sezonie – mówił wówczas szczęśliwy Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

Także sama przyjmująca była zadowolona z wyboru. – Oferta z Łodzi przypadła mi najbardziej do gustu. Oprócz gry będę miała dobre warunki do nauki, bo jeszcze kończę liceum. Do tego dochodzi sprawa rehabilitacji, a w Łodzi leczę się u doktora Domżalskiego – mówiła Damaske. – Oczywiście było zainteresowanie z innych klubów, głównie pierwszoligowych. Ponadto mogłam zagrać w Legionovii czy Atomie Trefl Sopot. Zadecydowała jednak nauka i możliwość leczenia i w ten sposób znalazłam się w Budowlanych.Damaske nie przyjechała jednak na treningi do Łodzi. Mówiło się, że w Budowlanych w ogóle nie zagra ze względu na dłuższą rehabilitację oraz obowiązek dokończenia gry juniorskiej w Gedanii, której barwy reprezentuje w turniejach młodzieżowych. Tymczasem Atom Trefl Sopot, który współpracuje z Gedanią, w piątek ogłosił, że… Damaske podpisała z brązowym medalistą Orlen Ligi wieloletni kontrakt. – Szczerze to jestem zaskoczony. Muszę wyjaśnić tę sprawę i na razie nie chcę komentować – mówi Chudzik.

Nieoficjalnie udało się jednak ustalić, że Damaske nie podpisała umowy z Budowlanymi. Kontrakt był przygotowany i gotowy do podpisu, dlatego klub poinformował o pozyskaniu zawodniczki. Z kolei Damaske wcześniej porozumiała się już z Atomem i teraz formalnie związała się z klubem. Dzięki temu, że Gedania współpracuje z sopockim klubem, będzie mogła jednocześnie występować na boiskach juniorskich, jak i Orlen Ligi. – Nie wszystko jest jeszcze dogadane, dlatego wolę o tym jeszcze nie mówić – nieśmiało mówi Damaske. – Mam ważną umowę z Gedanią, dlatego kontrakt z Łodzią był nieważny. Prezesi nie doszli do porozumienia. Z Budowlanymi nic mnie więc nie łączy.

Więcej w serwisie lodz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved