Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > WTS Włocławek wycofał się z II ligi kobiet

WTS Włocławek wycofał się z II ligi kobiet

fot. archiwum

Na kilka dni przed startem rozgrywek grupy 3. II ligi kobiet wycofał się z nich zespół WTS Włocławek. Grupa ta przed tą decyzją była już mocno okrojona, wygląda na to, że wystartuje zaledwie w składzie sześciu zespołów z województw mazowieckiego i łódzkiego.

O problemach ze skompletowaniem drużyn w II lidze kobiet po dość pochopnej decyzji o powołaniu żeńskiej młodej ligi pisaliśmy już wcześniej. Do rozgrywek zgłosiło się 36 zespołów, w większości z południa Polski. To jeden z głównych powodów, dla których grupa 3. miała liczyć tylko siedem zespołów. Okazuje się jednak, że będzie liczyć jeszcze mniej.

Decyzję o rezygnacji z udziału zespołu w rozgrywkach przesłali do PZPS-u działacze WTS-u Włocławek. – Niestety, nie byliśmy w stanie zamknąć budżetu. Jeden z głównych sponsorów wycofał się w ostatniej chwili i taka decyzja była koniecznością, by nie popaść w spiralę długów. Nadal będziemy szkolili młodzież, ale na grę w II lidze nas nie stać – przyznaje Tomasz Balukiewicz, jeden z działaczy WTS-u. – Gdybyśmy wiedzieli o takiej decyzji sponsora dużo wcześniej, moglibyśmy zabezpieczyć się w inny sposób, zagrać własnymi wychowankami, których już przekazaliśmy do SMS-u. Teraz nie mamy już wyjścia – dodał włocławski działacz.

Taka decyzja na kilka dni przed startem rozgrywek (grupa 3. ma ruszyć w najbliższą sobotę) może zdezorganizować terminarz rozgrywek. PZPS myśli nad rozpisaniem nowego kalendarza gier obejmującego tylko sześć zespołów.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved