Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Porażka Czarnych i drugie miejsce w międzynarodowym turnieju

Porażka Czarnych i drugie miejsce w międzynarodowym turnieju

fot. archiwum

Po wygranym meczu z mistrzem Niemiec Berlin RV oraz austriackim Posojilnica Aich/Dob, w kolejnym spotkaniu rywalem Cerrad Czarnych Radom był czeski zespół VK Dukla Liberec, który niespodziewanie pokonał radomską drużynę 3:1.

Cerrad Czarni Radom w pierwszej partii musieli zaznać goryczy porażki. Rywale z Czech zdecydowanie zaskoczyli radomskich siatkarzy skuteczną i do tego mocną zagrywką, która odrzucała rozgrywającego od siatki. Dodatkowo Dukla bardzo sumiennie grała w elemencie bloku, czego efektem były skuteczne zatrzymania ataków m.in. Wachnika oraz Żalińskiego. Liberec odskoczył wojskowym na przewagę trzech punktów (16:13), ale w końcówce seta Czarni dogonili swojego rywala i obronili dwie piłki setowe. Jednak nie uchroniło ich to od przegranej w premierowej partii 23:25. W tym secie Czarni mieli jedynie 35% w ataku przy 52% rywala, co jedynie może świadczyć o nieskuteczności radomskich siatkarzy w tym elemencie

W drugiej odsłonie meczu Czarni zdecydowanie polepszyli się w ataku, a także przyjmowali z 50-procentową dokładnością. Do stanu 13:10 wojskowi prowadzili grę w tym secie, jednak znów pojawiły się w ich szeregach niewymuszone błędy. Dukla sumiennie zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do stanu 19:19. W końcówce seta dzięki dwóm asom serwisowym Lukasa Kampy i blokowi Wojciecha Żalińskiego był wynik 23:19 dla podopiecznych Roberta Prygla. Siatkarze z Liberca znów jednak skutecznie dogonili radomską drużynę, a tablica z wynikami pokazywała 24:24. Rozpoczęła się wówczas prawdziwa walka o każdą piłkę, z której górą wyszli wojskowi, pokonując rywala w drugim secie 32:30.

W trzecim secie trener Prygiel dokonał dwóch zmian. W miejsce Lukasa Kampy od pierwszych piłek w tej partii pojawił się Michał Kędzierski, a na środku w miejsce Daniela Plińskiego wszedł Michał Ostrowski. Gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować kilkupunktowej przewagi, która pozwoliłaby na spokojne kontrolowanie gry w tym secie. W decydującej fazie partii Dukla Liberec prowadził jednym punktem (22:21). Dwie akcje później widniał już wynik 23:22 dla radomian, którzy po skutecznym ataku w kontrze Bartłomieja Bołądzia i punktowym bloku wyszli na prowadzenie. Przewaga długo jednak nie utrzymała się, a co więcej, w górze piłkę setową mieli rywale (23:24), którzy kilka minut później skutecznie zablokowali atak Jakuba Wachnika i wygrali 25:23.W czwartej partii Czarni rozpoczęli w składzie: Żaliński, Grobelny, Kędzierski, Ostrowski, Grzechnik, Bołądź oraz Kowalski (libero). Gra ponownie toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie popełniała większych błędów, a z kolei kibice mogli zobaczyć o wiele więcej skutecznych ataków i bardzo długich wymian. Jako pierwsi na zdecydowane prowadzenie wyszli Czesi, którzy prowadzili 19:16. Szybka reakcja trenera Roberta Prygla i czas na żądanie dał pożądany efekt i Czarni odrobili stratę (20:20). W kolejnej akcji skuteczny, pojedynczy blok Bartłomieja Bołądzia dał im nawet prowadzenie 21:20. Niestety, w tym momencie radomskiej drużynie przytrafił się „przestój” i znów musiała ona odrabiać straty (21:23). Liberec nie wypuścił okazji z rąk i przypieczętował wygraną w tym secie 22:25, a w całym meczu 1:3.

Cerrad Czarni Radom – Dukla Liberec 1:3
(23:25, 32:30, 23:25, 22:25 )

MVP: Adam Kowalski (Cerrad Czarni Radom)

Końcowa klasyfikacja Międzynarodowego Turnieju im. Jana Skorżyńskiego:
1. Berlin Recycling Volleys (Niemcy)
2. Cerrad Czarni Radom
3. Posojilnica Aich/Dob (Austria)
4. Dukla Liberec (Czechy)

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved