Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > KSZO Ostrowiec Św. i Budowlani sparowali w Opatowie

KSZO Ostrowiec Św. i Budowlani sparowali w Opatowie

fot. Tomasz Tadrała

Orlenligowe zespoły z Ostrowca Świętokrzyskiego i Łodzi rozegrały w miniony weekend jedne z ostatnich sprawdzianów przed startem ligi. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem, z kolei w drugim lepsze okazały się siatkarki Adama Grabowskiego.

Dni pozostały do inauguracji żeńskiej ekstraklasy w sezonie 2014/2015. Zanim jednak dwanaście zespołów Orlen Ligi wyjdzie na parkiet, wielu szkoleniowców przeprowadza ostatnie sprawdziany i gry kontrolne. Nie inaczej było w przypadku Dariusza Parkitnego i Adama Grabowskiego, którzy w Opatowie umówili się na rozegranie dwóch czterosetowych pojedynków. Sparingi były kolejną okazją do promocji żeńskiej siatkówki w regionie świętokrzyskim.

Warto podkreślić, że obie drużyny w okresie przygotowawczym miały już okazję do sprawdzenia własnych możliwości przed tygodniem w Rzeszowie, podczas Towarzyskiego Turnieju o Puchar Prezesa Developresu. Lepsze wówczas okazały się łodzianki, które pokonując beniaminka z Ostrowca Św., przypieczętowały triumf na Podpromiu. W Opatowie pierwszy mecz rozegrano w piątkowe popołudnie. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Z sobotniej potyczki zwycięsko wyszły siatkarki z Łodzi, wygrywając 3:1.

Już za kilka dni ostrowczanki rozegrają swój historyczny mecz w Orlen Lidze. Ich rywalem będzie Atom Trefl Sopot. Podopieczne Adama Grabowskiego, wciąż oczekując na Sanję Popović, pierwszy mecz ligowy rozegrają za dwa tygodnie z Developresem Rzeszów.KS KSZO Ostrowiec Św. – KS Budowlani Łódź 2:2
(22:25, 25:17, 25:20, 24:26)

Składy zespołów:
KSZO: Brojek, Wójcik, Bawoł, Kuligowska, Ganszczyk, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Tobiasz, Wasilewa i Grzelak
Budowlani: Sieczka, Śliwa, Ściurka, Grajber, Sikorska, Polańska, Medyńska (libero) oraz Skrzypkowska i Kajzer

KS KSZO Ostrowiec Św. SA – KS Budowlani Łódź 1:3
(19:25, 23:25, 25:17, 15:25)

Składy zespołów:
KSZO: Brojek, Wójcik, Bawoł, Kuligowska, Ganszczyk, Godfrey, Ścibisz (libero) oraz Tobiasz, Wasilewa, Grzelak, Stefańska i Nowakowska (libero)
Budowlani: Sieczka, Śliwa, Ściurka, Skrzypkowska, Sikorska, Polańska, Medyńska (libero) oraz Grajber, Kajzer i Pacak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved