Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: GTPS Gorzów Wlkp. odprawił gnieźnian w trzech setach

II liga M: GTPS Gorzów Wlkp. odprawił gnieźnian w trzech setach

W sobotnie popołudnie pierwsze starcie w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi mężczyzn rozpoczęły zespoły GTPS-u Gorzów Wielkopolski oraz KS-u Gniezno. Beniaminek z Wielkopolski nie sprawił niespodzianek i trzy punkty pozostały w Gorzowie Wlkp.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się ze sporą przewagą gospodarzy, GTPS wykorzystywał wszystkie błędy zawodników z Gniezna. Ci drudzy natomiast nie potrafili znaleźć sposobu na dobrą grę doświadczonych kolegów. Jak przebiegała ta partia – idealnie oddaje wynik 16:3, który pojawił się na tablicy wyników w połowie seta. Później historia pierwszej partii nie zmieniła się diametralnie. Gorzowianie nadal grali swoją siatkówkę, na którą sposobu ciągle nie potrafili znaleźć podopieczni trenera Adriana Paczyńskiego.Pierwszego seta, jak zresztą cały mecz, przegraliśmy własnymi błędami. W miarę upływu czasu liczba własnych błędów odpowiednio malała, ale i tak niewystarczająco, by choć pomyśleć o wygraniu seta. Tego dnia byliśmy kompletnie rozmontowani – relacjonuje przebieg spotkania kapitan gnieźnian Michał Paniączyk.

Siatkarze GTPS-u w drugiej partii również nie mieli litości dla beniaminka. Dobrą serią popisał się przyjmujący z Gorzowa Wlkp. Wojciech Janas, który raz po raz punktował. KS nie poddał się po niezbyt udanej inauguracyjnej partii i zaczął stawiać warunki na początku drugiej odsłony sobotniego spotkania. Dalsza część seta nie była już tak udana, a kolejne błędy w grze gnieźnian poskutkowały ich przegraną 17:25.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia odsłona spotkania była najbardziej wyrównana. Gorzowianie grali solidną siatkówkę, a trener Krzysztof Kocik przy rozpoznaniu przeciwnika postanowił dać pograć w tym meczu wszystkim zawodnikom. Ten fakt wykorzystali goście, którzy w pewnym momencie wyszli nawet na prowadzenie. W końcówce meczu po raz kolejny lepsi okazali się gorzowianie, którzy wygrali 25:22.

Siatkarze GTPS-u czuli niedosyt po sobotnim spotkaniu, w przeciwieństwie do ich przeciwników z pierwszej stolicy Polski. – Ciężko dostrzec plusy przy tak przegranym meczu. Po tym spotkaniu wiemy, jaki poziom w tym sezonie prezentować będzie czołówka naszej grupy – zakończył Michał Paniączyk.

Meprozet GTPS Gorzów – KS Gniezno 3:0
(25:10, 25:17, 25:22)

GTPS: Stefaniak, Janas, Trojan, Stępień, Kramer, Wojtysiak, Kocoń (libero) oraz Czapla, Gajowczyk, Troska, Greś i Zadka.
KS Gniezno: Kugiejko, Szczechowicz, Tomaszewski, Wawrzyniak, Madziewicz, Paniączyk, Janicki (libero) oraz Pankowski i Pawlak