Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Beniaminek nie sprostał opolankom

II liga K: Beniaminek nie sprostał opolankom

Siatkarki Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki LO2 Opole rozpoczęły sezon na boiskach II ligi kobiet od wygranej za trzy punkty, nie oddając seta w rywalizacji z beniaminkiem rozgrywek grupy drugiej - Sokołem Radzionków.

Ku zaskoczeniu kibiców lepiej w pierwszych akcjach meczu prezentowały się przyjezdne, w których składzie najlepiej prezentowała się była zawodniczka Sokoła Katowice Karolina Kuliś. Siatkarki Sokoła wywalczyły sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymywały do staniu 15:12. Jednak już od stanu 20:20 swoje zaczęły grać miejscowe, które ostatecznie wygrały do 21. W końcówce seta decydujące punkty zdobywała nowa środkowa SMS-u Anna Myjak. Nie dałyśmy rozegrać się przeciwniczkom, chociaż w pierwszym secie było ciężko. Później nie dałyśmy im dojść do gry – powiedziała po meczu Myjak.

Druga i trzecia odsłona toczyły się już pod dyktando miejscowych, które wygrały kolejno do 17 i 16. Nie obyło się oczywiście bez przestojów, jednak dobra gra w ataku, szczególnie Patrycji Gądek i Marii Godlewskiej, kąśliwa zagrywka Melanii Stanossek oraz liczne błędy po drugiej stronie siatki sprawiły, że to opolanki cieszyły się z pierwszej wygranej. – Cieszy zwycięstwo i to, że wszystkie dziewczyny pograły. Założenia taktyczne, jakie były na mecz, zostały zrealizowane. Co prawda nie wszystko, ale większość rzeczy była ok – ocenił szkoleniowiec SMS-u Patryk Fogel.

Gładkie zwycięstwo cieszy tym bardziej, że w składzie opolskiego zespołu zabrakło podpory obrony zespołu, Darii Michalak. Jej miejsce zajęła kadetka Justyna Łysiak. W pierwszym składzie miejsce znalazła również juniorka Melania Stanossek. Dla obu zawodniczek był to debiut ligowy.

SMS LO2 Opole – Sokół Radzionków 3:0
(25:21, 25:17, 25:16)

SMS: Wilk, Paczkowska, Myjak, Gądek, Stanossek, Kocemba, Łysiak (libero) oraz Sikora, Godlewska, Krupa i Zich
Sokół: Świstek, Kmita, Kuliś, Zyśk, Skorupa, Górecka, Kmiecik oraz Trepka, Zjeżdżałka i Kasperek