Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dawid Konarski: Jest trochę czasu na regenerację

Dawid Konarski: Jest trochę czasu na regenerację

fot. Joanna Skólimowska

- W lidze jest sporo grania, ale po meczach będziemy mieli dzień wolnego. Potem otrzymamy wolne na święta, także organizm powoli się wyciszy - mówi Dawid Konarski, jeden z mistrzów świata, których większość już w weekend rozpocznie ligowe zmagania.

Niedawno dobiegły końca jakże udane dla polskich siatkarzy mistrzostwa świata, jednak reprezentanci nie mieli zbyt wiele czasu na świętowanie sukcesu. Już w miniony weekend przedstawiciele PlusLigi wzięli udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Wygrała go Asseco Resovia Rzeszów, choć kilku jej medalistów odpoczywało jeszcze po trudach mundialu. – Jest trochę czasu na regenerację. Mieliśmy cztery dni wolnego, w trakcie których świętowaliśmy i odpoczywaliśmy. W lidze jest sporo grania, ale po meczach będziemy mieli dzień wolnego. Potem otrzymamy wolne na święta, także uważam, że organizm powoli się wyciszy. Jakoś damy radę – powiedział Dawid Konarski.

Wprawdzie od lat w Polsce siatkówka cieszy się sporym zainteresowaniem, ale po zdobyciu mistrzostwa świata jej popularność oraz rozpoznawalność zawodników jeszcze bardziej wzrosną. Czy może to stanowić problem dla zawodników? – Jest to miłe uczucie. Mam nadzieję, że nie będzie ono dla nas uciążliwe. Jeśli będzie to robione z dystansem, to będzie sympatycznie – podkreślił atakujący rzeszowskiego zespołu, który w kadrze ma przejąć pałeczkę po Mariuszu Wlazłym.

Już w najbliższy weekend podopieczni trenera Kowala zainaugurują zmagania ligowe, a ich pierwszym przeciwnikiem będzie Cuprum Mundo Lubin. Rzeszowianie ponownie o jak najlepszy wynik rywalizowali będą na trzech frontach. Zawodnicy będą mieli sporo pracy, tym bardziej że w kolejnym sezonie reprezentacyjnym czeka ich kilka turniejów – Liga Światowa, mistrzostwa Europy i Puchar Świata. – Mam nadzieję, że już bardziej nie powiększą ligi, bo będziemy padać – z uśmiechem zakończył Konarski.źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved