Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Angelina Hübner wraca do gry w siatkówkę

Angelina Hübner wraca do gry w siatkówkę

fot. archiwum

Jedna z bardziej utytułowanych niemieckich zawodniczek, Angelina Hübner, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Grün, wraca do gry po przerwie macierzyńskiej. Była reprezentantka Niemiec będzie broniła barw SG 69 Marmagen-Nettersheim.

Angelina Hübner jest jedną z największych gwiazd niemieckiej siatkówki. Wystarczy wspomnieć, że jest prawie trzystukrotną reprezentantką swojego kraju. W przeszłości wraz z niemiecką kadrą sięgała po medale mistrzostw Europy i World Grand Prix. Ma za sobą także bogatą karierę klubową, w której występowała między innymi w Volley Modena, Foppapederetti Bergamo, Vakifbanku Stambuł, Dinamo Moskwa, a w sezonie 2012/2013 w Rabicie Baku. Później zrobiła sobie przerwę od siatkówki związaną z urlopem macierzyńskim, a teraz wraca do gry. Nie trafi jednak do żadnej z czołowych potęg europejskich, ale do beniaminka 2. Bundesligi, którego skład oparty jest na młodziutkich zawodniczkach. Dotychczasowa średnia wieku zespołu to zaledwie 16 lat, więc doświadczona skrzydłowa będzie miała okazję przekazać swoją siatkarską wiedzę młodszym koleżankom. – Młode zawodniczki na pewno skorzystają z doświadczenia byłej kapitanki reprezentacji – skomentowali działacze beniaminka.

Niemcy od dłuższego czasu kładą spory nacisk na szkolenie młodzieży, sukcesywnie odmładzając, szczególnie żeńską, reprezentacje. Ta tendencja widoczna jest także w składzie, który trener Guidetti zabrał na mistrzostwa świata. Znalazło się w nim kilka młodszych zawodniczek, które mają możliwość zbierania doświadczenia na arenie międzynarodowej. Jednak odbiło się to trochę na wynikach, bowiem dotychczas w mundialu nasze zachodnie sąsiadki przegrały trzy mecze (z Dominikaną, Włochami i Chorwacją), a do dalszego etapu zmagań awansowały dopiero z czwartego miejsca w grupie.

źródło: inf. własna, sgsportfreunde69.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved