Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wygrane ekip z Sopotu i Polic na turnieju w Szamotułach

Wygrane ekip z Sopotu i Polic na turnieju w Szamotułach

Drugiego dnia rozgrywek w turnieju Szamotuły Cup zwycięstwa odniosły zespoły PGE Atomu Trefla Sopot oraz Chemika Police. Atomówki w trzech setach rozprawiły się z muszyniankami, natomiast policzanki wyrwały zwycięstwo Impelowi dopiero po tie-breaku.

W pierwszym dniu turnieju w Szamotułach zespół z Muszyny po ciężkim boju wygrał 3:2 z Impelem Wrocław i drugiego dnia zawodów nastawiał się na walkę o kolejne zwycięstwo. Tym razem ich rywalkami były zawodniczki z Atomu Trefla Sopot, które pierwszego dnia przegrały pięciosetową walkę z mistrzyniami Polski z Polic. Siatkarki znad morza od pierwszej piłki nacisnęły na rywalki zagrywką i pokazały, że dla Muszynianki nie będzie to wcale łatwy mecz. Trener Lorenzo Micelli zdecydował, iż „mózgiem” jego drużyny będzie Anna Kaczmar, która na pozycji rozgrywającej zastąpiła Izabelę Bełcik. Sopocianki już na początku partii wyszły na kilkupunktowe prowadzenie (11:8) i później stopniowo je powiększały (18:14), aż do końca partii, którą wygrały do 20.

W kolejnym secie Atomówki wręcz rozjechały swoje rywalki. Na pierwszym czasie technicznym ekipa trenera Micelliego prowadziła aż 8:0. W kolejnych akcjach rozbite muszynianki nie były w stanie zebrać się w garść i podnieść z kolan i z tego powodu na drugiej przerwie przegrywały aż trzynastoma oczkami (3:16). W końcówce Brittnee Cooper i jej koleżanki dokończyły dzieła zniszczenia i wygrały do 9. Wysoko wygrana partia nieco rozluźniła dziewczyny z Sopotu i na starcie seta numer 3 to podopieczne Bogdana Serwińskiego wysoko wygrywały (8:3). Radość zespołu z południa Polski nie trwała jednak długo – remis na tablicy wyników pojawił się już przy stanie 10:10. Agata Durajczyk i jej koleżanki znowu wrzuciły drugi bieg i konsekwentnie zaczęły budować przewagę punktową. Udało im się odskoczyć na trzy oczka i właśnie taką różnicą zakończył się trzeci set (25:22), a w konsekwencji także całe spotkanie. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Brittnee Cooper.

PGE Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna 3:0
(25:20, 25:9, 25:22)

W pojedynku mistrza – Chemika Police i wicemistrza, Impelu Wrocław, nie zabrakło emocji. W pierwszych dwóch setach na szamotulskim parkiecie prym wiodły siatkarki z Dolnego Śląska, które mocno pracowały w bloku i zagrywce. Siatkarki z Polic miały ogromne problemy z dokładnym dograniem piłki do siatki, a z tego też względu Agnieszka Rabka i Kinga Bąk miały utrudnione zadanie w zgubieniu bloku. W grze policzanek brakowało też gry środkiem, jednak wszystko było pokłosiem słabego przyjęcia. Ostatecznie mistrzynie kraju przegrały dwa pierwsze sety odpowiednio do 14 i 15.

Przełamanie przyszło dopiero w połowie trzeciej partii. Na tablicy wyników pojawił się remis po 11 i od tej pory na boisku rozgorzała ostra walka o każdy punkt. Zwycięsko z batalii o przedłużenie meczu wyszły zawodniczki prowadzone przez Giuseppe Cuccariniego, które wygrały 25:22. Od tej pory spotkanie odwróciło się o 180 stopni – inicjatywę w zagrywce i bloku przejęły zawodniczki Chemika i to one bezwzględnie punktowały oboma elementami. Lekko podłamane obrotem sprawy wrocławianki przegrały do 16 i po raz drugi w tym turnieju o zwycięstwo musiały powalczyć w tie-breaku. Tam również dał o sobie znać policki blok i wicemistrzynie kraju przegrywały 9:13. Choć w końcówce Joanna Kaczor i jej koleżanki jeszcze rzuciły się do desperackiego ataku, to nie starczyło im czasu, by dogonić przeciwniczki. Chemik wygrał partię 15:12 i całe spotkanie 3:2. MVP meczu wybrana została Anna Werblińska.

Chemik Police – Impel Wrocław 3:2
(14:25, 15:25, 25:22, 25:16, 15:12)

źródło: atomtrefl.pl, chemik-police.com, inf. własna