Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > SMS PZPS po oficjalnej inauguracji

SMS PZPS po oficjalnej inauguracji

fot. archiwum

Uroczyste ślubowanie uczennic SMS-u PZPS w Szczyrku było głównym wydarzeniem soboty 27 września w hali tutejszego COS-u. Oficjalnie tym samym zainaugurowaliśmy funkcjonowanie placówki znajdującej się w samym sercu Beskidu Śląskiego.

Idziemy z duchem czasu, bo stworzyliśmy tutaj jeszcze lepsze warunki do uprawiania siatkówki. Szkoła, która przez tyle lat stacjonowała w Sosnowcu, postawiła nam wysoko poprzeczkę. Wyszło z niej wiele dziewczyn zdobywających później medale czy to w lidze, czy reprezentacji Polski. Zrobimy wszystko, by sukcesy z udziałem dziewczyn szkolących się tutaj były jeszcze większe – rozpoczął uroczystość Grzegorz Wagner, dyrektor SMS-u PZPS w Szczyrku, który wpierw przywitał licznie zgromadzonych gości – przedstawicieli władz Polskiego i Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, lokalne władze oraz rodziców uczennic i grono pedagogiczne, a także osoby przez lata z placówką w Sosnowcu związane.

Było to przede wszystkim święto samych uczennic naszej szkoły. Po krótkim przedstawieniu wszystkich podopiecznych SMS-u PZPS odbyło się nietypowe wydarzenie. Każda z zawodniczek, po złożeniu uroczystego ślubowania, musiała wpierw… odbić piłkę, którą dorzucała absolwentka SMS-u, Agata Karczmarzewska-Pura. Następnie medal na szyi uczennic gimnazjum i liceum zakładała inna z absolwentek SMS-u, Natalia Bamber-Laskowska. Wyświetlony został krótki filmik o szkole i obiektach mieszczących placówkę, dziewczyny przygotowały też klasowo pełen humoru program artystyczny.

Pełne wsparcie dla szkoły podkreślił w swoim przemówieniu Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Szkołę będziemy wspierać w dążeniach powrotu do najlepszych czasów żeńskiej siatkówki. Zrobimy co w naszej mocy, by była to szkoła elitarna, na najwyższym poziomie. Podchodzimy do tego tematu bardzo poważnie i proszę, aby wszystkie osoby ze szkołą związane dołożyły starań w jej rozwój. Potrzeba czasu, ale wierzę, że wytrwały trening naszych zawodniczek da efekty – zauważył sternik PZPS-u.Krótko do czasów, gdy rodziła się idea szkół mistrzostwa sportowego, sprzed 20 laty nawiązał z kolei Witold Grochowski, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, zauważając jego powodzenie zarówno w siatkówce żeńskiej, jak i męskiej. Starosta bielski Andrzej Płonka zauważył, że to trzecia tego typu placówka na terenie powiatu, istotna o tyle, że gwałtownie wzrosła w ostatnich latach popularność siatkówki. W kontekście realizacji siatkarskich marzeń ważne słowa wypowiedział dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, medalista olimpijski, Grzegorz Kotowicz.Życzylibyśmy sobie, aby ten ośrodek stał się dla was takim drugim domem, w którym poczujecie się dobrze. Pochodzę z innej dyscypliny sportu, ale mogę wam powiedzieć, że jeśli macie swoje wzorce do naśladowania i wierzycie w sukces, to go osiągnięcie. Wracajcie do nas, wierzcie w siebie – sukcesów! – stwierdził dyrektor Kotowicz.

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved