Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed sezonem ORLEN Ligi – SK bank Legionovia Legionowo

Przed sezonem ORLEN Ligi – SK bank Legionovia Legionowo

fot. archiwum

Awans do fazy play-off i 8. miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi - to rezultaty siatkarek SK banku Legionovii Legionowo w ubiegłym sezonie ligowym. Jak pod wodzą Macieja Kosmola poradzą sobie w powiększonej do 12 zespołów lidze?

Drużyna Legionovii ma za sobą najlepszy sezon w historii występów w najwyższej klasie rozrywkowej, jednak 8. miejsce było celem minimum i to nie tego oczekiwali kibice i same zawodniczki klubu z Mazowsza. Przed sezonem siatkarki zapowiadały walkę nawet o miejsca premiujące udział w europejskich pucharach. – Celem jest mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Realnie myśląc, będzie to pewnie miejsce od trzeciego do piątego – mówiła Magdalena Saad tuż przed startem ligi. – Zabrakło ognia, jakiejś iskry, która dałaby zapłon. Maszyna nie ruszyła. Chyba również nie było tego czegoś pomiędzy dziewczynami i sztabem. Wyraźnie wypaliło się też coś pomiędzy grupą samych zawodniczek i myślę, że wiele z nich będzie wspaniałymi przyjaciółkami, ale już zespołu nie stworzą. Tak bywa w sporcie – tak już po poznaniu ostatecznych rezultatów wyniki na łamach oficjalnej strony klubu tłumaczył Marek Bąk, wiceprezes legionowskiego klubu.

Rzeczywiście, zawodniczki często nie potrafiły wykorzystać swojej przewagi na boisku. Z każdego 5-setowego pojedynku wychodziły pokonane. W fazie zasadniczej wygrały zaledwie 4 mecze, to jednak zagwarantowało im udział w fazie play-off. Tam jednak przegrały wszystkie spotkania i ostatecznie nie udało się spełnić oczekiwań kibiców.

Wszystko to spowodowało rewolucje kadrowe. Magdalena Saad, która stanowiła o defensywnej sile zespołu, opuściła klub, a na jej miejscu pojawiły się doświadczona Katarzyna Wysocka i 18-letnia Krystyna Pietraszkiewicz. Rozgrywające Serbka Olga Raonić i Kinga Bąk ustąpiły miejsca młodej Natalii Gajewskiej i Marcie Bechis. W porównaniu z poprzednim sezonem na środku siatki pozostała tylko Karolina Szymańska. Amerykanka Lauren Berfield i Katarzyna Jóźwicka opuściły zespół, a w ich miejsce pojawiły się jedna z reprezentantek Polski – Katarzyna Połeć, Kanadyjka – Jaimie Thibeault, która ostatni rok spędziła we Włoszech, oraz Klaudia Algierska. Legionovię na rzecz włoskiego Metalleghe Sanitars Montichiari opuściły także Berenika Tomsia oraz Marta Łukaszewska. Klub zatrudnił kolejną reprezentantkę Polski – Malwinę Smarzek, która w tym sezonie pokazała się z bardzo dobrej strony w meczach Ligi Europejskiej i cyklu World Grand Prix oraz Magdalenę Piątek (ostatni sezon w Muszyniance). Na pozycji przyjmującej została jedynie Aleksandra Wójcik. Z Legionowem pożegnały się Anna Sołodkowicz i Serbka – Tamara Rakić. Dołączyły reprezentantka Polski Daria Paszek, Monika Bociek oraz była kapitan Iga Chojnacka, która wróciła z wypożyczenia we Włoszech.Wiele osób uważa, że klub stać na dużo więcej niż w dwóch poprzednich sezonach. Zespół ma ogromny potencjał zarówno kadrowy, jak i organizacyjny. Podkreśla to sama Katarzyna Wysocka, nowa libero w Legionowie. Awans do rozgrywek Orlen Ligi Legionovia wywalczyła ekspresowo, co świadczy o ogromnej dyscyplinie, determinacji i ambicji. Klub jest dobrze poukładany, panuje tam fajna atmosfera. Zapewnia na wysokim poziomie wszystkie niezbędne warunki potrzebne do podnoszenia umiejętności sportowych i wolicjonalnych. Jak tak głębokie zmiany kadrowe przełożą się na dyspozycję i organizację klubu? Ze współpracy zrezygnował do niedawna jeden z głównych sponsorów – Siódemka Przesyłki Ekspresowe. Sezon 2013/14 był ostatnim, w którym zespół występował pod patronatem Siódemki. – Tytuł sponsora tytularnego był dla nas zarówno wyróżnieniem, jak i zobowiązaniem. Dla wielu osób zaangażowanych w ten projekt w Siódemce Legionovia była po prostu pasją – zaznaczał przedstawiciel Siódemki, Marcin Kruszyński.

Przed startem sezonu siatkarki ciężko pracują. Trenowały wspólnie z mistrzyniami Polski – Chemikiem Police, grały sparingi z Budowlanymi Łódź. W finałowym meczu o Puchar Burmistrza Uniejowa Legionovia przegrała 1:3 właśnie z zawodniczkami z Łodzi. Także ostatnie spotkania z Dąbrową Górniczą nie poszły po myśli trenera Macieja Kosmola, z żadnego z nich nowy zespół nie potrafił wyjść zwycięsko. Warto jednak zaznaczyć, że tuż przed startem sezonu klub z powodu kontuzji ma wiele kłopotów kadrowych.

Sezon 2014/2015 oficjalnie zawodniczki SK banku Legionovii Legionowo zainaugurują już 12 października meczem z wielokrotnymi mistrzyniami Polski – Polskim Cukrem Muszynianką. – Mamy fajną atmosferę, tworzymy zespół, rozumiemy i dogadujemy się bardzo dobrze. Jestem dobrej myśli – podkreśla Iga Chojnacka. Być może połączenie rutyny i młodości zaowocuje, a siatkarkom uda się osiągnąć wymarzony cel ich samych, trenerów, działaczy i wiernych kibiców.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved