Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wymęczone zwycięstwo Gwardii Wrocław

II liga M: Wymęczone zwycięstwo Gwardii Wrocław

Na inaugurację II ligi gr. 2 zespół Gwardii Wrocław podejmował Orion Sulechów. Spotkanie było pełne zwrotów akcji, ale hala przy ulicy Krupniczej pomogła gospodarzom, jak to bywało w poprzednim sezonie, i gwardziści wygrali 3:2.

Gwardziści rozpoczęli od zdobycia dwóch punktów, jednak chwilę później był już remis po 2. Gra była niezwykle wyrównana. Gospodarze zaczęli atakować w aut, dlatego sulechowianie objęli dwupunktowe prowadzenie, które utrzymywali przez większość pierwszego seta. Potrójny blok Gwardii, który zatrzymał Filipa Frankowskiego, był przełomowym momentem, polepszyła się gra wrocławian i doprowadzili oni do remisu po 19. Po skutecznym ataku Jakuba Malinowskiego sulechowianie mieli piłkę setową (24:23). Jednak gwardziści obronili tę i kilka kolejnych akcji. Dwa skuteczne ataki Frankowskiego z szóstej strefy dały Orionowi zwycięstwo 29:27.

Drugi set to ponownie wyrównana walka punkt za punkt. Po autowym ataku Piotra Hernika Orion miał dwa oczka przewagi (7:5). Chwilę później to gwardziści prowadzili po dobrych atakach Łukasza Lubaczewskiego, a także bloku z Rafałem Jarząbskim (9:8). Po asie serwisowym Tomasza Zborowskiego mieliśmy remis po 10. Gwardziści zaczęli grać dobrze blokiem, dzięki czemu zdołali zbudować czteropunktową przewagę (17:13). Po asie serwisowym Lubaczewskiego wrocławianie mieli piłkę setową (24:19). Sulechowianie jeszcze się bronili, ale ostatecznie gospodarze wygrali 25:22.

Początek trzeciej odsłony był wyrównany. Po dwóch skutecznych atakach z szóstej strefy Lubaczewskiego o czas poprosił trener Paweł Raczyński (8:6). Po przerwie punkt po sprytnej kiwce zdobył Dawid Migdalski. Przy stanie 13:11 dla gospodarzy na zagrywkę wszedł Jacek Ziemnicki i posłał asa. Dzięki jego trudnym zagrywkom przewaga wrocławian jeszcze wzrosła (16:11). Sulechowianie zbliżyli się do rywali na dwa oczka (20:22), jednak gwardziści nie dali się dogonić i wygrali 25:22 po skutecznym ataku Migdalskiego.

Czwarty set rozpoczął się od błędów gospodarzy, a skrzętnie wykorzystali to sulechowianie, którzy prowadzili 5:1. O czas poprosił trener Tomasz Pajor. Po przerwie wrocławianie zaczęli grać lepiej, jednak to przyjezdni cały czas utrzymywali przewagę. W końcu gwardziści doprowadzili do remisu po 17, a po bloku Lubaczewskiego i Jarząbskiego na Bartoszu Lickindorfie wyszli na prowadzenie. Przy stanie 21:19 o czas poprosił trener Raczyński i po przerwie punkty zdobywali już tylko sulechowianie, którzy wygrali 25:21.

O losach spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break. Lepiej zaczęli go wrocławianie, którzy skutecznie blokowali i kończyli kontrataki (6:2). Przy zmianie stron było 8:5 dla gwardzistów. Jednak sulechowianie nie poddali się i zmniejszyli straty do jednego oczka (8:9). Gospodarze grali skutecznie w ataku, do tego czerwoną kartkę dostał trener Raczyński (12:8). Gwardziści kontrolowali sytuację i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, Hernik skutecznym atakiem zakończył spotkanie. Hala przy ulicy Krupniczej pomogła miejscowym i może w tym sezonie, tak jak w poprzednim, przez długi czas będzie niezdobyta. Kolejny mecz już w przyszłą sobotę, kiedy Gwardia zmierzy się u siebie z Astrą Nowa Sól.

Gwardia Wrocław – Orion Sulechów 3:2
(27:29, 25:22, 25:22, 21:25, 15:9)

Gwardia: Jarząbski, Michocki, Migdalski, Lubaczewski, Hernik, Wrona, Zdybek (libero) oraz Jutrzenka, Ziemnicki i Lewandowski
Orion: Frankowski, Lickindorf, Malinowski, Szala, Zborowski, Kozik, Pudzianowski (libero) oraz Sowiński