Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Podział punktów w meczu Olimpii z Zorzą Wodzisław Śląski

II liga K: Podział punktów w meczu Olimpii z Zorzą Wodzisław Śląski

Podziałem punktów zakończył się inauguracyjny mecz II ligi kobiet w Jaworze. Miejscowa Olimpia podejmowała na własnym parkiecie mocno odmłodzoną Zorzę Wodzisław Śląski, która nad Leśnicę przywiozła jeden punkt.

Początek spotkania zapowiadał, że dla gospodyń będzie to łatwe, lekkie i przyjemne zwycięstwo. Olimpia już w pierwszych akcjach meczu całkowicie przejęła inicjatywę na boisku, wykorzystując najmniejsze błędy znacznie odmłodzonej Zorzy Wodzisław Śl. Podopieczne Lesława Chrzanowskiego odskoczyły na kilka punktów, sukcesywnie powiększając prowadzenie. W hali przy Placu Bankowym było już 16:6 i 19:9, gdy zespół z Górnego Śląska zaczął się „przebudzać ze snu”. Wodzisławianki odrobiły kilka punktów, ale na zmianę wyniku było już za późno. Zespół z Jawora wygrał premierową odsłonę meczu 25:19. – Patrząc na to, co działo się na boisku, sądziłem, że za pół godziny będziemy pakować się do busa i rozpoczniemy podróż powrotną. Zapowiadało się, że dostaniemy od miejscowych niezłe lanie – powiedział Andrzej Brzezinka, szkoleniowiec ekipy z Wodzisławia Śląskiego.

Po zmianie stron do głosu doszły przyjezdne. Wodzisławianki imponowały przede wszystkim grą w obronie i wyprowadzaniem skutecznych kontr. – Wiadomo, że jesteśmy nowym zespołem, dlatego potrzebowaliśmy czasu. Po pierwszym secie nieco okrzepliśmy, a nasze akcje w końcu zaczęły się zawiązywać – tłumaczył trener gości, którego zespół rzutem na taśmę wygrał końcówkę drugiej odsłony meczu. Po sześciu kwadransach gry w Jaworze było 2:2 i o losach spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break. „Seta prawdy”, jak nazywana jest piąta partia, otworzyła Olimpia, wychodząc na jednopunktowe prowadzenie. Po chwili było już 5:1 dla przyjezdnych, którzy nie zdołali utrzymać prowadzenia. Zespół trenera Chrzanowskiego najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie ponownie zyskał punkt przewagi. Przy stanie 12:12 jaworzanki zaryzykowały w polu serwisowym, wygrywając seta 15:12.

Nasz zespół bazuje na wychowankach, a trzeba podkreślić, że przed tym sezonem drużyna ponownie została przebudowana i znacznie odmłodzona. Na mecz ligowy z Olimpią, tuż po turnieju młodziczek musiałem zabrać ze sobą dwie czternastolatki, w tym jedna z nich, Patrycja Papszun, grając w szóstce, nieźle radziła sobie po przekątnej. Na środku wystąpiła kadetka, Karolina Marchewka, która również rozegrała udane zawody – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki szkoleniowiec Zorzy Wodzisław Śl. – Przed rokiem na inaugurację sezonu przegraliśmy u siebie z Olimpią 1:3, teraz na wyjeździe urwaliśmy punkt, dlatego z tego spotkania możemy być zadowoleni. Czas pokaże, co będzie dalej. O mistrzostwo ligi będą bić się inni. W październiku rozpoczyna się rok akademicki, a w drużynie mamy trzy studentki, które będą musiały dojeżdżać do nas na mecze z Katowic i Krakowa – zakończył Andrzej Brzezinka.

AEP Olimpia Jawor – MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2
(25:19, 22:25, 25:19, 20:25, 15:12)