Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Jaworznianki wymęczyły zwycięstwo nad MKS-em Świdnica

II liga K: Jaworznianki wymęczyły zwycięstwo nad MKS-em Świdnica

Mimo nerwowego początku siatkarki z Jaworzna nie straciły punktów w starciu ze świdnickim MKS-em. Podopieczne Eugeniusza Mularskiego oddały gościom jedynie drugiego seta. Tym samym udanie rozpoczęły sezon 2014/2015.

Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt. Dopiero w drugiej części seta gospodyniom udawało się zdobywać niewielką przewagę, którą rywalki błyskawicznie odrabiały. W końcówce jednak chłodniejszą głowę zachowały jaworznianki i to one wygrały premierową odsłonę do 22.

W drugim secie swój rytm gry narzuciły przyjezdne. Siatkarki MCKiS-u popełniały niewymuszone błędy własne, co uniemożliwiało prowadzenie wyrównanej walki z przeciwniczkami. Świdniczanki utrzymały koncentrację do końca partii, którą wygrały do 16 i doprowadziły do remisu w meczu.

Po dotkliwej porażce w poprzedniej odsłonie, do kolejnej gospodynie podeszły mocno zmotywowane. Dzięki trudniejszej zagrywce i skuteczniejszej grze w ataku szybko wypracowały przewagę, którą utrzymały do końca seta, wygrywając do 16. Czwarty set był powtórką trzeciego. Jaworznianki wyraźnie chciały zakończyć spotkanie w czterech partiach, ponieważ już od początku rozpoczęły budowanie przewagi. Po punktowych zagrywkach Pauliny Michalak gospodynie były już o cztery „oczka” od zwycięstwa. Siatkarki MKS-u zdołały co prawda zniwelować straty do trzech punktów (20:23), jednak podopieczne Eugeniusza Mularskiego nie dały sobie już wydrzeć zwycięstwa i wygrały 25:20 oraz 3:1 w całym meczu, zgarniając pełną pulę w pierwszym spotkaniu sezonu 2014/2015.

MCKiS Jaworzno – MKS Świdnica 3:1
(25:22, 16:25, 25:16, 25:20)