Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Świdniku

I liga M: Podział punktów w Świdniku

Do ciężkiego boju doszło wczoraj w Świdniku podczas inauguracyjnego meczu I ligi mężczyzn. Gospodarze po emocjonującej rywalizacji dopiero po piątym secie mogli cieszyć się z wygranej nad beniaminkiem - Caro Rzeczyca.

Początek meczu zdecydowanie należał do przyjezdnych. Zawodnicy z Rzeczycy mocno weszli w to spotkanie, pokazując, że nie nie będą w tym sezonie chłopcami do bicia, gładko wygrywając dwie pierwsze partie do 21. – Niestety nie weszliśmy zbyt dobrze w ten mecz. Dla większości chłopaków było to pierwsze spotkanie na zapleczu PlusLigi. Myślę, że to właśnie trema była głównym powodem słabszej dyspozycji na początku spotkania – ocenił środkowy Avii Adam Woźnica.

W następnej, trzeciej odsłonie sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła. Mimo iż gości dzielił krok, a właściwie set od zwycięstwa, gospodarze podnieśli się. Szczególnie ważna okazała się zmiana na pozycji rozgrywającego – Bartłomieja Misztala na boisku zmienił Jakub Skwarek. Świdniczanie świetnie spisywali się w polu zagrywki, a także w bloku. Głównie te elementy sprawiły, że wygrana dwóch następnych partii przypadła miejscowym (25:20, 25:21). – W trzecim secie postanowiliśmy zaryzykować w polu zagrywki, pozwoliło nam to odrzucić przeciwnika od siatki. Bardzo fajnie zaczął funkcjonować także element blok-obrona. Dzięki temu udało nam się wygrać dwa kolejne sety i doprowadzić do tie-breaka – dodał zawodnik.

Ostatnia, piąta partia spotkania była bardzo nerwowa. Obie drużyny starały się, by rozpocząć sezon od zwycięstwa. W końcowej fazie meczu przyjezdni zdecydowanie odpuścili, natomiast siatkarze Avii tym bardziej nabrali wiatru w skrzydła i zakończyli to spotkanie do 7. – Jak to mówią: „Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 3:2”. I tym razem stare porzekadło się sprawdziło! Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, dobrze rozpoczęliśmy sezon. Za tydzień czeka nas wyjazd do Krakowa, gdzie podejmiemy AGH. Przed sezonem mieliśmy z nim sparingi i bilans był 1:1. Na pewno damy z siebie wszystko – zakończył Adam Woźnica.

ASPS Avia Świdnik – LKS Caro Rzeczyca 3:2

(21:25, 21:25, 25:20, 25:21, 15:7)