Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam Sao Paulo: Po zaciętym finale triumfowały Larissa i Talita

Grand Slam Sao Paulo: Po zaciętym finale triumfowały Larissa i Talita

Zakończyły się  zmagania siatkarek podczas turnieju Grand Slam w Sao Paulo. Na najwyższym stopniu podium stanęły Larissa i Talita, które w finale pokonały duet z Włoch Menegatti/Orsi Toth. Na trzecim miejscu uplasowała się holenderska para Meppelink/Van Iersel.

W spotkaniu o brązowy medal spotkały się Holenderki i Brazylijki, które przegrały w półfinałach. Holenderki po zaciętej walce musiały uznać wyższość duetu Menegatti/Orsi Toth, przegrywając w setach 15:21, 21:18, 11:15, natomiast  Maria Clara i Carol gładko przegrały ze swoimi rodaczkami. W każdym z setów ugrały zaledwie 15 punktów. Jednostronnym widowiskiem był również mecz o brąz. Meppelink/Van Iersel od początku narzuciły rywalkom swój styl gry, grały dobrze w ataku, bloku, obronie, popełniały zdecydowanie mniej błędów od rywalek i w konsekwencji gładko wygrały dwa sety i mogły cieszyć się z medalu. Mecz trwał zaledwie 34 minuty.

W finale spotkały się duety z Włoch i Brazylii. Było to bardzo zacięte spotkanie. W pierwszym secie Menegatti  i Orsi Toth popisały się nieco większą ilością udanych akcji i objęły prowadzenie w meczu. Maria Clara i Carol nie składały jednak broni. Obie pary grały znakomitą siatkówkę plażową, były świetne zagrywki, ataki, obrony. Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym emocje sięgnęły zenitu. Wynik był sprawą otwartą do samego końca, więcej zimnej krwi zachowały jednak Brazylijki.